Pierwsza zapowiedź finałowego sezonu "The Affair". Czy Helen i Noah mogą wrócić do siebie?

"The Affair" (Fot. Showtime)

Mamy pierwszy teaser 5. sezonu "The Affair", a w nim nie widać na razie przeskoku czasowego, ale są ogromne emocje. Czy Helen przyjmie z powrotem swojego byłego męża?

Tego lata powróci "The Affair", by w finałowych 11 odcinkach opowiedzieć ostatni rozdział historii pewnego romansu. Jak zapowiadano wcześniej, w serialu mają minąć dwie-trzy dekady, a główna oś fabuły będzie skupiać się wokół dorosłej Joanie (Anna Paquin, "Czysta krew"), która wraca do zniszczonego przez zmiany klimatyczne Montauk z zamiarem dotarcia do prawdy na temat śmierci swojej matki, Alison (Ruth Wilson).

The Affair sezon 5 – zwiastun serialu

Ani przeskoku czasowego, ani dorosłej Joanie nie widać w pierwszym teaserze 5. sezonu, którego bohaterami są Noah (Dominic West) i Helen (Maura Tierney). "Zrobiłbym wszystko – wszystko! – żeby odwrócić to, co się wydarzyło" – krzyczy on, ale ona wcale nie spieszy się z przyjmowaniem go z powrotem. W końcu miał już wiele "drugich szans" i nawet w wieku 50 lat nie udało mu się dorosnąć.

Jest też w teaserze wypadek i nie wiemy, kto siedzi za kółkiem. Ale to Helen, nie Noah biegnie zobaczyć, co się wydarzyło (a przynajmniej tak możemy założyć).

Zgodnie z oficjalnym opisem, 5. sezon "The Affair" pokaże skutki przerażających zdarzeń z finału 4. sezonu i to, jak bohaterowie radzą sobie z konsekwencjami swoich wyborów. Wszyscy uświadomią sobie, że aby naprawdę zmienić przyszłość, najpierw muszą stawić czoła przeszłości. Finałowy sezon ma opowiadać o tym, jak wszystko na koniec naprawdę się rozpada, ale jednocześnie kiełkują ziarna zmian.

W serialu nie zobaczymy już ani Ruth Wilson w roli Alison, ani Joshui Jacksona jako Cole'a. Showtime nie zdradza, jak duża część całej historii będzie dotyczyć ich córki i toczyć się w przyszłości – ale jak widać po pierwszym teaserze, będzie to tylko jedna ze składowych finałowego sezonu "The Affair".

The Affair sezon 5 – premiera 26 sierpnia w HBO GO

REKLAMA