Naomi Watts mówi, że bała się prequela "Gry o tron". Zapewnia także, że fani nie będą zawiedzeni serialem

"Gypsy" (Fot. Netflix)

Świat "Gry o tron" potrafi być przerażający nawet dla doświadczonej aktorki, mającej na koncie oscarowe nominacje. Naomi Watts opowiada o roli w prequelu serialowego hitu HBO.

Ekipa prequela "Gry o tron" w zeszłym tygodniu weszła na plan, by nakręcić pilotowy odcinek. Po jego obejrzeniu szefowie HBO zdecydują, czy chcą w to wchodzić, czy jednak spróbują szczęścia z innym projektem. W grze są jeszcze trzy potencjalne spin-offy serialowego giganta i nawet pomimo Naomi Watts w obsadzie, ten, który powstaje obecnie, nie musi dojść do skutku.

Naomi Watts obawiała się prequela Gry o tron

W krótkiej rozmowie z The Associated Press Watts przyznaje, że nawet dla niej tak gigantyczny projekt potrafi być przerażający.

– Jestem bardzo podekscytowana, gęsia skórka wszędzie. Jest to onieśmielające, jest to bardzo ekscytujące. Ostatnia seria dopiero co się skończyła i rozpalała cały świat. Wszystko było związane z "Grą o tron". Wszelkie reklamy w telewizji, artykuły – wszyscy wskakiwali na ten wózek. Także jest to przerażające – mówi aktorka.

Watts oczywiście nie zdradza ani jednego szczegółu fabularnego z prequela "Gry o tron", mówi jednak, że nie powinniśmy być zawiedzeni.

– Mam nadzieję, że ci fani do nas przyjdą i znajdą coś nowego i interesującego także w tym świecie. Myślę, że nie będą zawiedzeni. Robi to świetna ekipa – zapewnia Naomi Watts.

Gra o tron – o czym będzie prequel serialu?

Zgodnie z oficjalnym opisem, prequel "Gry o tron" jest kroniką upadku świata od złotej Ery Herosów do jego najmroczniejszej godziny. I tylko jedną rzecz wiemy na pewno: od przerażających sekretów z historii Westeros aż po prawdziwe pochodzenie białych wędrowców; od tajemnic Wschodu do Starków z legend... to nie jest historia, którą myślimy, że znamy.

Naomi gra główną rolę, która została opisana jako "charyzmatyczna bywalczyni salonów skrywająca mroczny sekret". Fani spekulują, że może chodzić o Nissę Nissę, ukochaną żonę Azora Ahai, której poświęcenie pomogło zakończyć Długą Noc i wygrać wojnę z Innymi.

W obsadzie znajdują się także Josh Whitehouse ("Poldark"), Toby Regbo ("Reign"), Ivanno Jeremiah ("Humans"), Georgie Henley (seria "Opowieści z Narnii"), Naomi Ackie (pojawi się w "Star Wars: Episode IX"), Denise Gough ("The Fall"), Jamie Campbell Bower ("Will") i Sheila Atim ("Harlots").

Twórczynią serialu jest Jane Goldman ("X-Men: First Class"), a producentami George R.R. Martin, Vince Gerardis ("Gra o tron") i Daniel Zelman ("Bloodline").

Gra o tron jest dostępna w HBO GO

REKLAMA