Serialowa "Wojna światów" we współczesnym wydaniu. Zobaczcie zdjęcia ze wspólnej produkcji FOX-a i Canal+

"Wojna światów" (Fot. FOX)

0

Gabriel Byrne i Elizabeth McGovern grają główne role w "Wojnie światów" we współczesnym wydaniu. Mamy pierwsze zdjęcia z serialu science fiction, który w Polsce pokaże FOX.

W tym roku jednocześnie powstają dwie serialowe "Wojny światów" – BBC tworzy kostiumowy miniserial osadzony w epoce edwardiańskiej, z kolei Canal+ i FOX Networks wypuszczą adaptację powieści H.G. Wellsa, której akcja dzieje się we współczesnej Europie. I to właśnie z niej mamy zdjęcia.

Wojna światów – współczesna adaptacja H.G. Wellsa

Wszystko zaczyna się od tego, że astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Cały świat czeka na kolejny kontakt z obcą cywilizacją, ale niestety ten nie okazuje się przyjazny. W ciągu kilku dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona. Szybko okazuje się, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku.

Główne role w serialu "Wojna światów" grają Gabriel Byrne ("Dziedzictwo. Hereditary") i Elizabeth McGovern ("Downton Abbey"), a oprócz nich w obsadzie są także Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix.

– Żyjemy w niespokojnych czasach, w których strach i lęk są stałym elementem naszej kultury. H.G. Wells doskonale rozumiał poczucie zbiorowego, podprogowego i podświadomego strachu. Dystopie i science fiction to gatunki literackie, które w naturalny sposób dają upust stanom zbiorowego przerażenia.

Wells dobrze wiedział, że największe zagrożenie dla ludzkości nie przyjdzie z zewnątrz, ale wyjdzie od nas samych. Nasz serial rozwija jego myśl, bo jest ostrzeżeniem, że jedynym ratunkiem dla ludzkości jest nasze człowieczeństwo – mówi Gabriel Byrne.

Twórcą 8-odcinkowego serialu jest Howard Overman ("Merlin", "Misfits"), który obiecuje zupełnie nowe podejście do "napisanej ku przestrodze opowieści o doktrynie wyższości rasowej i konfliktach etnicznych".

Wojna światów – premiera w tym roku na FOX

Wojna światów serial FOX

Wojna światów serial FOX

Wojna światów serial FOX

Wojna światów serial FOX

Wojna światów serial FOX

Wojna światów serial FOX