12 seriali, które warto nadrobić tego lata (jeden sezon)

Fot. Netfix/Amazon/HBO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Nie macie co oglądać w wakacje? Polecamy najlepsze seriale, które zadebiutowały w minionym sezonie i do tej pory miały kilka albo kilkanaście odcinków. Niektóre zakończyły się po jednej serii, inne dostaną kontynuację.

After Life

"After Life" (Fot. Netflix)

"After Life" (Fot. Netflix)

Wyliczankę zaczynamy od najnowszego dzieła Ricky'ego Gervaisa, jednego z najbardziej charakterystycznych współczesnych komików i speca od przekraczania granic. "After Life", które składa się do tej pory z sześciu półgodzinnych odcinków (i będzie mieć 2. sezon), to połączenie nietypowe, bo Gervais, pozostając bezkompromisowym żartownisiem, jednocześnie przeżywa na ekranie żałobę.

Możecie się więc spodziewać specyficznego miksu nostalgii i cynizmu, brutalnej szczerości i totalnego smutku, podszytych wisielczym humorem zwierzeń o myślach samobójczych i rzucanych mimochodem żarcików z tego wszystkiego, z czego żartować nie wypada, od Boga zaczynając, a na pedofilii kończąc. I to działa to, bo bohater Gervaisa, małomiasteczkowy dziennikarz o imieniu Tony, którego żona zmarła na raka, pozostaje w tym wszystkim autentyczny i bardzo ludzki.

To facet, który dosłownie nie jest w stanie tygodniami wyjść z łóżka, a jedyne, co go trzyma przy życiu, to myśl o tym, że ktoś musi opiekować się psem. Oglądamy, jak pogrążając się w rozpaczy, staje się nieznośnym gburem, co z kolei łamie serca jego współpracownikom i znajomym, uważającym go wcześniej za najsympatyczniejszego człowieka na świecie. Widzimy, ile go kosztuje odbicie się od totalnego dna i jak powolne jest powracanie do jako takiej normalności.

To serial, który w nieoczywisty sposób łącząc całkowicie poważną opowieść o żałobie z czarnym humorem i niegrzecznymi żarcikami à la Gervais, chwyta za serce i nie puszcza. Nie spodoba się chyba tylko tym, którzy stylu brytyjskiego komika naprawdę nie znoszą. Ale nawet wam radzę, żebyście dali "After Life" szansę. Możecie się nieźle zdziwić. [Marta Wawrzyn]

After Life jest dostępne na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA