Pierwszy teaser 5. sezonu "Peaky Blinders". Co słychać u Tommy'ego Shelby'ego?

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

W tym roku zobaczymy 5. sezon "Peaky Blinders", w którym Tommy Shelby spróbuje szczęścia w czymś innym niż gangsterka. BBC wypuściło krótki teaser z zapowiedzią nowych odcinków.

Jeśli zdążyliście już stęsknić się za chłopakami z "Peaky Blinders", mamy dla was dobrą wiadomość: serial na pewno wróci w 2019 roku, i to raczej szybciej niż później, bo BBC już pokazało krótki klip z nowych odcinków.

Peaky Blinders sezon 5 – Tommy Shelby w teaserze

Klip zobaczycie na samym końcu zwiastuna wypuszczonego przez iPlayer. Tommy (Cillian Murphy) pojawia się w nim już jako członek parlamentu, wybrany z okręgu Birmingham South. Widzimy go w Westminsterze, gotowego do wygłoszenia swojej pierwszej mowy. Ale to raczej nie oznacza, że zerwał ze swoim poprzednim życiem – siniak pod okiem jest więcej niż wymowny.

Jak zapowiada twórca serialu, Steven Knight, akcja 5. sezonu "Peaky Blinders" będzie się działa w latach 30., a wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii.

Wszystko zacznie się od krachu na Wall Street w 1929 roku, będącego początkiem Wielkiego Kryzysu. Jak to ujęli producenci serialu w rozmowie z "Radio Times", "okazje i nieszczęścia są wszędzie". I coś w tym stylu pojawia się też w życiu Tommy'ego, który poznaje charyzmatycznego polityka ze śmiałą wizją dla Wielkiej Brytanii. To, jak odpowie na jego propozycję, będzie miało wpływ nie tylko na przyszłość jego rodziny, ale także całego narodu.

W obsadzie serialu powrócą Helen McCrory jako Polly, Paul Anderson jako Arthur Shelby Jr, Sophie Rundle jako Ada Shelby, Finn Cole jako Michael Gray, Kate Phillips jako Linda Shelby i Natasha O’Keefe jako Lizzie Stark. Pojawią się także Aidan Gillen i Jack Rowan jako Aberama i Bonnie Gold oraz inni nasi znajomi z poprzednich serii.

Peaky Blinders sezon 5 – kiedy premiera?

"Peaky Blinders" powróci w 2019 roku i w Wielkiej Brytanii będzie emitowane na BBC One. Na razie nie znamy dokładnej daty, ale pojawiły się spekulacje, że mogą ją zdradzać wskazówki zegara w klipie, które pokazują 1 i 11.

REKLAMA