Anna Paquin szuka odpowiedzi w zwiastunie 5. sezonu "The Affair". A co nowego słychać u Sollowayów?

"The Affair" (Fot. Showtime)

Przeskok w czasie i Anna Paquin w roli dorosłej Joanie – tak brzmi część planu na finałowy sezon "The Affair". Jak to działa w praktyce, pokazuje pełny zwiastun.

"The Affair" w sierpniu powróci po raz ostatni, by zamknąć historię romansu, który zmienił na zawsze życie czwórki głównych bohaterów i osób z nimi powiązanych. Zwiastun składającego się z 11 odcinków 5. sezonu obiecuje "koniec rozdziału, który przyniesie nowy początek". A co poza tym?

The Affair sezon 5 – zwiastun finałowych odcinków

Przede wszystkim widać, że z 20-letnim przeskokiem czasowym to nie do końca prawda. Noah Solloway (Dominic West) wciąż cierpi za grzechy i szuka odkupienia, a dzieje się to w niedalekiej przyszłości (sądząc po tym, że Sierra zdążyła urodzić dziecko, minął może rok). "Już cię nie kocham. Opuściłeś nasze życie i zostawiłeś mnie samą z czwórką dzieci" – przypomina mu Helen (Maura Tierney).

A wszystko to dzieje się przy okazji filmowej przygody Noah. Jego książka "Descent" ma zostać zamieniona w film, co skłania go do różnego rodzaju rozliczeń z przeszłością. Do tego emocjonalnego bałaganu dochodzi jeszcze Whitney, która postanowiła wyjść za mąż za faceta będącego kopią jej ojca.

W wątku z dalszej przyszłości dorosła Joanie (Anna Paquin), córka Alison (Ruth Wilson) i Cole'a (Joshua Jackson), szuka odpowiedzi na pytanie, co się stało z jej matką. "Spędziłam całe życie, starając się być przeciwieństwem Alison, bo boję się, że skończę dokładnie tak jak ona" – mówi Joanie. I jedyne, czego się dowiaduje, to że faktycznie coś z nią jest nie tak.

Zgodnie z oficjalnym opisem, 5. sezon "The Affair" pokaże skutki przerażających zdarzeń z finału 4. sezonu i to, jak bohaterowie radzą sobie z konsekwencjami swoich wyborów. Wszyscy uświadomią sobie, że aby naprawdę zmienić przyszłość, najpierw muszą stawić czoła przeszłości. Finałowy sezon ma opowiadać o tym, jak wszystko na koniec naprawdę się rozpada, ale jednocześnie kiełkują ziarna zmian.

W serialu nie zobaczymy już ani Ruth Wilson w roli Alison, ani Joshui Jacksona jako Cole'a.

The Affair sezon 5 – premiera 26 sierpnia w HBO GO

REKLAMA