"Poldark" wróci tego lata po raz ostatni – data premiery i zapowiedź 5. sezonu. O czym będą finałowe odcinki?

"Poldark" (Fot. BBC One)

Jeśli zdążyliście stęsknić się za rozwianymi włosami Aidana Turnera i kornwalijskimi krajobrazami, mamy dobrą wiadomość. "Poldark" wraca za kilkanaście dni, a już teraz możecie zobaczyć teaser.

Jeden z najpiękniejszych seriali kostiumowych powraca, niestety już tylko po to, żeby się z nami pożegnać. Piąty i zarazem finałowy sezon brytyjskiego serialu "Poldark" będzie mieć premierę w Wielkiej Brytanii 14 lipca na BBC One.

Poldark: Wichry losu sezon 5 – teaser finałowej serii

Pomysł na ten sezon jest ciekawy, bo ma on wypełnić lukę pomiędzy siódmą a ósmą książką Winstona Grahama. 4. sezon zawierał wydarzenia z powieści nr 7 z cyklu o Poldarku, czyli "Fali gniewu". Ponieważ kolejna powieść, "Przybysz z morza", zawiera dziesięcioletni przeskok czasowy i opowiada o dorosłych dzieciach Poldarków i Warlegganów, serial postanowił iść w inną stronę.

Zamiast adaptować bezpośrednio książkę, scenarzystka Debbie Horsfield opowie nam o dalszych losach Rossa i Demelzy Poldarków, dopisując wątki, które Graham ledwie napomknął w swoich powieściach. Zostanie rozwiązany cliffhanger z finału 4. sezonu i wypełnione wszystkie luki. Zobaczymy, jak Ross próbuje zostawić za sobą Westminster i znów spędzać więcej czasu z bliskimi. Jego spokój jednak się skończy, kiedy dawny przyjaciel poprosi o pomoc.

Co to dokładnie oznacza? Scenarzystka "Poldarka" zdradziła co nieco w rozmowie z Digital Spy.

– Kiedy spotykamy [Rossa] ponownie w ósmej książce, wykonuje specjalną misję dla brytyjskiego rządu w Portugalii – więc pytanie brzmi, jak z polityka i właściciela kopalni praktycznie stał się szpiegiem? Jak wyglądała droga, którą przebył? To był mój punkt wyjścia, spróbować wydobyć tę historię – powiedziała.

W finałowej serii "Poldarka" ponownie wystąpią Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Jack Farthing, Luke Norris, Gabriella Wilde, Ellise Chappell, Harry Richardson, Tom York i Beatie Edney.

Do obsady serialu dołączyli Lily Dodsworth Evans ("Geniusz"), Kerri McLean ("Electric Dreams"), Sofia Oxenham ("Grantchester"), Vincent Regan ("300"), Peter Sullivan ("Entebbe") i Freddie Wise ("Maleficent 2").

Poldark sezon 5 – premiera w UK 14 lipca

REKLAMA