Nowy "Dracula" wygląda krwawo i strasznie. Claes Bang na pierwszych zdjęciach z serialu BBC

"Dracula" (Fot. BBC)

0

Twórcy "Sherlocka" wkrótce przedstawią nowego Draculę w serialu BBC. A już teraz możecie zobaczyć dwie twarze legendarnego wampira, którego zagra duński aktor Claes Bang.

Jeśli serialowy "Dracula" do dziś kojarzy wam się z produkcją NBC z 2013 roku, w której główną rolę grał Jonathan Rhys Meyers, to jest szansa, że wreszcie przestanie. Steven Moffat i Mark Gatiss ("Sherlock") tworzą dla BBC nową wersję, która – sądząc po pierwszych zdjęciach – będzie dużo bardziej krwawa i przerażająca.

Serial Dracula – Claes Bang jako słynny wampir

W trzech 90-minutowych odcinkach bohater znany z powieści Brama Stokera zostanie przedstawiony na nowo. Ale tym razem nie oznacza to przenosin do współczesności. To my przeniesiemy się do Transylwanii z 1897 roku, by poznać słynnego krwiopijcę w trakcie planowania intryg przeciwko wiktoriańskiemu Londynowi.

"Wampira, który sprawił, że zło stało się sexy", zagra Claes Bang, duński aktor znany z takich filmów, jak "Dziewczyna w sieci pająka" czy "The Square". Pojawił się także w 2. sezonie "Mostu nad Sundem" jako Claudio.

Na pierwszych zdjęciach, które wypuściła telewizja BBC, widzimy dwa różne jego oblicza jako Draculi. Najpierw mamy zupełnie zwyczajnego XIX-wiecznego przystojniaka, do którego chętnie byśmy poszli na kolacji. Drugie zdjęcie sugeruje, że sami moglibyśmy stać się kolacją i że serial zdecydowanie będzie mieć momenty tylko dla osób o mocnych nerwach. Zwróćcie uwagę na pazury!

Dracula serial BBC Netflix

Nie wiemy, czym jeszcze zaskoczą nas twórcy "Sherlocka", ale wiemy, że w obsadzie "Draculi" znaleźli się także Millicent Wong, Lyndsey Marshal ("The League of Gentlemen"), Chanel Cresswell ("This Is England"), Matthew Beard ("The Imitation Game"), Lydia West ("Years and Years"), Paul Brennen ("Happy Valley"), Sarah Niles ("Beautiful People"), Sofia Oxenham ("Grantchester"), John McCrea ("God's Own Country") i Phil Dunster ("Humans").

Dracula – kiedy premiera serialu BBC i Netflix?

Nowy serialowy "Dracula" zadebiutuje tej zimy. W Wielkiej Brytanii serial pokaże BBC One, w Polsce zobaczymy go na Netfliksie.

Dracula serial BBC Netflix