"Terror: Dzień hańby" – klimatyczny horror po japońsku. Zobaczcie nowy zwiastun 2. sezonu serialu AMC

"Terror: Dzień hańby" (Fot. AMC)

"Terror" w 2. sezonie zamieni XIX-wieczną Arktykę na koszmar z czasów II wojny światowej. Nowy zwiastun udowadnia, że znów czeka nas bardzo klimatyczny horror, tyle że w japońskiej wersji.

"Terror" to serialowa antologia telewizji AMC, która powróci tego lata z 2. sezonem zatytułowanym "Dzień hańby". Choć w serialu zmieniło się wszystko, włącznie z ekipą za niego odpowiedzialną, klimat znów jest nie do podrobienia.

Terror: Dzień hańby – Japończycy w zwiastunie 2. sezonu

"Terror: Dzień hańby" zabierze nas do czasów II wojny światowej, by pokazać amerykańskie obozy internowania dla osób japońskiego pochodzenia. Telewizja AMC obiecuje, że nowe odcinki będą obfitować w zjawiska paranormalne, a akcja będzie skupiać się wokół niespodziewanych śmierci, które dotykają japońsko-amerykańską społeczność, oraz podróży młodego człowieka mającej na celu zrozumienie i zwalczenie odpowiedzialnego za to widma.

Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, historię, którą będzie dało się odnieść do naszych czasów i tego, jak współczesne rządy traktują imigrantów. Po drugie, klimatyczną podróż w głąb japońskich wierzeń, mitów i obyczajów, które okazują się żywe także w nowym kraju.

Główną rolę – Chestera Nakayamę, syna japońskich emigrantów, pragnącego wstąpić do amerykańskiego wojska – gra Derek Mio. W serialu pojawią się również m.in. Kiki Sukezane ("Westworld"), Cristina Rodlo ("Too Old to Die Young"), Shingo Usami ("Unbroken"), Naoko Mori ("Everest"), Miki Ishikawa ("9-1-1") i George Takei, który pamięta takie obozy z dzieciństwa, w roli byłego kapitana statku rybackiego i nestora lokalnej społeczności.

Showrunnerem 2. sezonu "Terroru" jest Alexander Woo, a jednym z producentów wykonawczych Max Borenstein.

Terror: Dzień hańby – kiedy premiera serialu?

"Terror: Dzień hańby" będzie mieć amerykańską premierę 12 sierpnia i polską trzy dni później – 15 sierpnia o godz. 22:00 na AMC Polska.

REKLAMA