9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Noah Wyle na zdjęciu promującym "Falling Skies"

Noah Wyle na zdjęciu promującym "Falling Skies"

"Falling Skies" w polskiej telewizji. Powrót Betty w "Mad Men" już wkrótce. Ginnifer Goodwin znalazła swojego księcia z bajki. A poza tym "30 Rock", "Desperate Housewives", komedie NBC. Uwaga na spoilery.

1. "Falling Skies" w polskiej telewizji. W niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 21:00 na kanale SciFi Universal debiutuje "Wrogie niebo", czyli "Falling Skies", serial science fiction, produkowany przez Stevena Spielberga. W głównej roli występuje znany z "Ostrego dyżuru" Noah Wyle. 22 kwietnia będzie można obejrzeć dwa pierwsze odcinki.

2. Kiedy zobaczymy Betty w "Mad Men"? Była pani Draper nie pojawiła się w premierze 5. sezonu, nic więc dziwnego, że nawet ci, którzy jej fanami nie są, zdążyli się stęsknić. TV Guide odpowiada na pytanie, kiedy ją zobaczymy: już w najbliższym odcinku. January Jones powiedziała, że grana przez nią bohaterka będzie w zupełnie innym miejscu niż w finale 4. serii, ale jeszcze długo nie zobaczymy jej zadowolonej z życia.

3. "Dwóch i pół" jeszcze przynajmniej przez dwa lata? Ashton Kutcher i Jon Cryer dostali propozycję podpisania 2-letnich kontraktów, ale bez podwyżek. Zobaczymy, czy skończy się to wielką wojną o kasę. Wiadomo, że Kutcher na podwyżkę liczył.

4. Żona Jacka wróci w "30 Rock". Wygląda na to, że wątek porwania Avery (Elizabeth Banks) w Korei Północnej się zakończy pod koniec 6. sezonu "30 Rock". Elizabeth Banks powróci do serialu w maju. Sytuacja w "30 Rock" jest dość kuriozalna, bo serialowy Jack zdaje się specjalnie nie przejmować tym, że jego żona mieszka z północnokoreańskim dyktatorem. Banks grała w tym czasie w filmach. Ale to nie koniec powrotów w "30 Rock". W odcinku na żywo, który NBC pokaże 26 kwietnia, znów zobaczymy Cheyenne'a Jacksona.

5. Ginnifer Goodwin znalazła księcia z bajki. W "Once Upon a Time" takie proste to nie jest, ale w prawdziwym życiu Ginnifer Goodwin odnalazła ukochanego - i jest nim nie kto inny jak Josh Dallas, czyli serialowy Książę z Bajki.

6. Przed finałem "Desperate Housewives". Odcinek 20. finałowego sezonu "Desperate Housewives" będzie zatytułowany "Lost My Power". Wielki finał w maju.

7. Fatalna oglądalność środowych komedii NBC. 3,1 mln widzów, współczynnik 1,2 - taki był wynik środowego finału "Are You There, Chelsea?". Nieco lepiej poradził sobie ostatni odcinek "Whitney" - 4,1 mln, współczynnik 1,5. Na dodatek NBC nie ma czym tych seriali zastąpić, bo "Bent" wciąż jest na dnie - jeden z wyemitowanych we środę odcinków obejrzało 2,6 mln (0,9) widzów, a drugi jeszcze mniej - 2,3 mln (0,8).

8. Twórca "Mad Men" chce podbić duży ekran. Matthew Weiner robi film. I sądząc z opisu będzie to dzieło zupełnie inne niż "Mad Men". "You Are Here" opowiadać będzie o dwóch współlokatorach po 30-tce, którzy niespecjalnie mają ochotę dorosnąć. Bogaty ojciec jednego z nich umiera, zostawiając mu fortunę - i wszystko się zaczyna. W filmie mają wystąpić Zach Galifianakis, Owen Wilson i Amy Poehler - na razie nie wiadomo, kto będzie kim. Weiner wcześniej zrobił w 1996 roku niezależny film, zatytułowany "What Do You Do All Day?".

9. Jamie Dornan w brytyjskim "The Fall". Szeryf z "Once Upon a Time" i Gillian Anderson zagrają razem w brytyjskim dramacie psychologicznym "The Fall". On wcieli się w seryjnego mordercę, który poluje na ofiary w okolicach Belfastu, a ona panią detektyw, która będzie go ścigać.

REKLAMA