Emmy 2019: Nasze nominacje dla seriali dramatycznych

Fot. CBS/FX/Netflix

1 2 3 4 5 6 7

Sprawa idealna

Sprawa idealna cenzura

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

"Sprawa idealna" bywała w 3. sezonie nierówna i momentami odlatywała tak bardzo w kosmos, że niekoniecznie chcieliśmy za nią nadążać czy też podążać. Ale w tym gronie musiała się znaleźć nie tylko ze względu na niesamowitą Christine Baranski w roli kobiety zmagającej się na co dzień z absurdem i coraz bardziej już nie wiedzącej, jak reagować. Walczyć tymi samymi środkami, których nie boi się używać druga strona? Walić bezradnie głową w ścianę? A może wypisać się z tego cyrku i po prostu robić swoje?

3. sezon "Sprawy idealnej" był przedziwną podróżą dla Diane Lockhart. Był też politycznym manifestem, pokręconą komedią i jednym z tych seriali, które z bycia na bieżąco z popadającym w szaleństwo światem uczyniły sposób na siebie. Były odjechane wstawki muzyczne, był Michael Sheen w roli przerysowanej poza granice możliwości, były trafne komentarze do #MeToo, kwestii rasowych czy równości w miejscu pracy.

I choć zdarzało się "Sprawie idealnej" pobłądzić, w ogólnym rozrachunku to był fenomenalny sezon. Nie ma drugiego serialu, który tak by trzymał rękę na pulsie, ostro, inteligentnie i bez pardonu komentując społeczno-polityczne perturbacje. I właśnie za to, a także za świetne aktorstwo, nieprzewidywalność i łamanie obowiązujących w telewizji zasad produkcja CBS All Access dostaje od nas tę nominację. Liczymy na to, że Akademia Telewizyjna pójdzie w nasze ślady. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA