Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorek z seriali dramatycznych

Fot. BBC/HBO

0
1 2 3 4 5 6 7

Christine Baranski, Sprawa idealna

"The Good Fight" (Fot. CBS All Access)

"The Good Fight" (Fot. CBS All Access)

To był sezon szalony dla Diane Lockhart i zarazem pełen wyzwań dla Christine Baranski. Prawniczka, którą znamy od niemal dekady i do tej pory postrzegaliśmy jako osobę bardzo stabilną, miała sporo momentów, kiedy już nie wiedziała, jak reagować na otaczające ją wariactwo.

W skrajnych sytuacjach widzieliśmy, jak Diane dosłownie wali głową w ścianę, rzuca (coraz celniej) toporkami albo śmieje się tak szaleńczo, że już kompletnie nie wiadomo, jak na to reagować. Od kuriozalnych perypetii ruchu oporu przeciwko Trumpowi, poprzez dziwne sytuacje związane z nową pracą męża, aż po kolejne kryzysy w firmie – Diane znosiła wszystko z godnością, stając się postacią-symbolem. Liberałką, która chce walczyć w tych trudnych czasach, ale niekoniecznie sięgając po takie same metody jak druga strona.

A Baranski grała to wszystko jak z nut, pokazując mniejsze i większe dylematy swojej bohaterki, raz po raz stającej przed jakimś wyborem. Diane Lockhart zawsze była świetną postacią, ale chyba nigdy jeszcze nie miała tyle twarzy co w 3. sezonie "Sprawy idealnej". [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7