Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorów z seriali dramatycznych

Fot. FX/AMC/NBC

1 2 3 4 5 6 7

W połowie lipca Akademia Telewizyjna ogłosi nominacje do nagród Emmy, a oto nasze typy. Spośród aktorów z seriali dramatycznych doceniamy m.in. Billy'ego Portera z "Pose", Asę Butterfielda z "Sex Education" i podwójnego J.K. Simmonsa z "Odpowiednika". Przypominamy, że wybieramy tylko z puli aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich ich zakwalifikowano. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Asa Butterfield, Sex Education

Sex Education Asa Butterfield

"Sex Education" (Fot. Netflix)

"Sex Education" to jedna z najlepszych niespodzianek tego sezonu, a Asa Butterfield jest dla nas jednym z największych objawień aktorskich. Choć pewnie nie powinniśmy być zaskoczeni, bo brytyjski 22-latek zagrał już kilka większych ról, m.in. w takich filmach, jak "Hugo i jego wynalazek" czy "Gra Endera". Wciąż jednak trudno przejść do porządku dziennego nad naturalnością, z jaką porusza się po potencjalnie grząskim gruncie w komediodramacie Netfliksa o seksie wśród młodzieży.

Butterfield z wielkim wyczuciem portretuje Otisa, nastoletniego bohatera, którego sam scharakteryzował jako "zawodowego prawiczka, kompletne modowe zero i guru seksu". Błyszczy w momentach komediowych, co chwila nas rozbrajając jako Otis nieporadnością w kwestiach damsko-męskich, połączoną z imponującą wiedzą o seksie, jaką można mieć chyba tylko dzięki takiej matce jak Gillian Anderson. I ma do zagrania także sporo momentów dramatycznych, bo jego bohater to typ szkolnego outsidera; dzieciak, który czuje się inny, i nie jest mu z tym najlepiej.

Scenariusz pozwala Butterfieldowi płynnie przechodzić od komedii do dramatu i z powrotem, a on wykorzystuje każdą szansę, pokazując wielką wrażliwość aktorską. Ten chłopak po prostu błyszczy i chociaż raczej nie ma szans na prawdziwą nominację (jest za młody, a do tego "Sex Education" to produkcja dla młodzieży, czyli "niepoważna"), dla nas jest fantastycznym odkryciem. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA