Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorów z seriali dramatycznych

Fot. FX/AMC/NBC

0
1 2 3 4 5 6 7

Stephan James, Homecoming

Homecoming Stephan James

"Homecoming" (Fot. Amazon)

"Homecoming" to w dużym stopniu Julia Roberts Show, ale... nie tylko. Stephan James w roli Waltera Cruza, młodego żołnierza, który znalazł się w specyficznym ośrodku, próbując sobie poradzić z PTSD i powrócić do normalnego życia, absolutnie jej nie ustępuje. Razem tworzą duet, od którego trudno oderwać wzrok, zwłaszcza że ich relacja – terapeutka i pacjent, ale z czasem też coś więcej – okazuje się dużo bardziej zniuansowana, niż mogliśmy podejrzewać.

To rola poruszająca, bo kameralna, intymna, oparta na prostych środkach, a także wielkiej wrażliwości i otwartości. Dużą część "Homecoming" wypełniają rozmowy, zmuszające widza do myślenia, łączenia faktów, doszukiwania się emocji i znaczeń poukrywanych gdzieś między słowami. A James w tę terapię wkracza odważnie całym sobą, z czasem odsłaniając coraz więcej trudnych prawd o swoim bohaterze.

Choć James zdobył już nominację do Złotego Globu za "Homecoming", tutaj prawdopodobnie będzie mu trudniej, bo Akademia Telewizyjna woli wielkie występy gwiazd niż subtelne role mało znanych 25-letnich aktorów. Liczymy jednak, że tym razem reguły zostaną złamane, bo "Homecoming" to teatr (przynajmniej) dwojga aktorów. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7