Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorek z seriali komediowych

Fot. BBC/Netflix/Amazon

1 2 3 4 5 6 7

W przyszłym tygodniu poznamy nominacje do nagród Emmy, a oto nasze typy. Spośród aktorek komediowych doceniliśmy m.in. Rachel Brosnahan, Alison Brie i Natashę Lyonne. Przypominamy, że wybieramy tylko z puli aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich ich zakwalifikowano. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Julia Louis-Dreyfus, Veep

"Veep" (Fot. HBO)

"Veep" (Fot. HBO)

Powrót królowej na należne jej miejsce. Pozostałe nominowane mogą mówić o pechu, bo naprawdę trudno nam sobie wyobrazić, by Akademia Telewizyjna mogła w tym roku nagrodzić kogoś innego, ale cóż, zawsze można liczyć, że uda się kolejnym razem. Chyba że do tego czasu główna kandydatka znajdzie sobie nowe zajęcie, czego nie da się przecież wykluczyć.

Na razie jednak jesteśmy jeszcze przy "Veepie" i roli Seliny Meyer, za którą Julia Louis-Dreyfus zgarniała Emmy seryjnie, co oczywiście nie znaczy, że wygrana należy jej się z automatu. Przeciwnie, zapracowała sobie na nią rzetelnie znakomitą robotą, jaką wykonała w finałowej odsłonie serialu, przeprowadzając swoją bohaterkę przez brutalną kampanię prezydencką do końcowego triumfu i wyjątkowo gorzkiego końca.

Po drodze zaś mogliśmy ujrzeć Selinę w całej jej cynicznej okazałości, gdy z przyklejonym do twarzy sztucznym uśmiechem szła po trupach do wymarzonego celu, za nic mając jakiekolwiek zasady, granice czy zwykłą ludzką przyzwoitość. Obserwując, jak przebija kolejne moralne i etyczne dna, można się było z jednej strony przerazić, ale z drugiej trudno było chociaż w minimalnym stopniu nie docenić jej ogromnej determinacji. Może rzeczywiście po latach upokorzeń po prostu sobie na ten Biały Dom zasłużyła?

Może i tak, co nie zmienia faktu, że za osiągnięcie sukcesu przyszło jej zapłacić najwyższą możliwą cenę, z czego w końcu zdała sobie sprawę, dostrzegając, że w końcu porzucili ją wszyscy, którzy przez lata przy niej stali. Tak, nawet Gary, choć ten oczywiście nie z własnej woli. Jak Julia Louis-Dreyfus potrafiła sprawić, że pomimo tego wszystkiego Selina zachowała gdzieś głęboko ludzkie oblicze i choć szczyptę uczuć, to jej wielki sekret. My możemy ją tylko docenić. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA