"Nasi chłopcy" – zwiastun opartego na faktach miniserialu o konflikcie w Strefie Gazy

"Nasi chłopcy" (Fot. HBO)

W sierpniu w HBO GO zadebiutuje miniserial "Nasi chłopcy", który opowie o prawdziwych wydarzeniach, jakie doprowadziły do konfliktu w Strefie Gazy. Zobaczcie zwiastun.

"Nasi chłopcy" ("Our Boys") to dziesięcioodcinkowy miniserial produkcji HBO opowiadający prawdziwą historię, do jakiej doszło kilka lat temu w Strefie Gazy. Zobaczymy w nim wydarzenia związane z morderstwem Muhammada Abu Khdeira i historię wszystkich zaangażowanych w nie osób – zarówno Arabów, jak i Żydów – których życie nigdy potem nie było już takie samo.

Nasi chłopcy – o czym będzie serial?

Akcja "Naszych chłopców" będzie się rozgrywać latem 2014 roku, gdy trzech żydowskich nastolatków zostało porwanych i zamordowanych przez bojowników Hamasu, co wywołało szok i wściekłość w Izraelu. Dwa dni później, w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy, znalezione zostało spalone ciało palestyńskiego nastolatka ze wschodniej części miasta – Mohammeda Abu Khdeira.

W następstwie tego wydarzenia agent Shin Bet (izraelskich służb specjalnych) podejmuje śledztwo w sprawie morderstwa, a rodzice zabitego nastolatka rozpoczynają długą i bolesną walkę o sprawiedliwość oraz pocieszenie. W tle tego wszystkiego zobaczymy z kolei wybuchający z nową siłą konflikt izraelsko-palestyński.

Nasi chłopcy – zwiastun serialu HBO

Serial został nakręcony w Izraelu i jest koprodukcją Keshet Studios oraz HBO. Twórcami są Hagai Levi ("The Affair", "Terapia"), Joseph Cedar ("Przypis") i Tawfik Abu-Wael ("Pragnienie"). Poniżej zwiastun i zdjęcia.

Premiera serialu Nasi chłopcy w HBO GO 13 sierpnia

REKLAMA