"Mindhunter" wróci jeszcze latem. Znamy datę premiery 2. sezonu serialu Netfliksa

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

Jeśli tęskniliście za rozmowami Jonathana Groffa z seryjnymi mordercami, mamy dobrą wiadomość. David Fincher wygadał się, że 2. sezon serialu "Mindhunter" pojawi się już wkrótce.

"Mindhunter" zadebiutował w październiku 2017 roku, zdobył liczne grono fanów i od tego czasu panowała głównie cisza w kwestii ciągu dalszego (poza tym że szybko go zamówiono). Netflix najwyraźniej znów zapomniał o promowaniu jednego z najlepszych swoich seriali, ale od czego mamy jego twórcę.

David Fincher, reżyser i producent "Mindhuntera", powiedział w podcaście The Treatment Elvisa Mitchella, że składający się z ośmiu odcinków 2. sezon pojawi się na platformie w piątek 16 sierpnia.

Mindhunter – mordercy, którzy będą w 2. sezonie

Już wcześniej Fincher zdradził, że nowe odcinki będą skupiać wokół morderstw dzieci i nastolatków w Atlancie. Pomiędzy 1979 i 1981 rokiem porwanych i zabitych zostało niemal 30 afroamerykańskich dzieciaków, a odpowiedzialny miał być Wayne Williams, którego skazano, ale za zabójstwo dwójki dorosłych ludzi. Wiadomo także, że w serialu zobaczymy Charlesa Mansona, a zagra go Damon Herriman, który w tej samej roli wystąpił u Quentina Tarantino w "Pewnego razu w Hollywood".

I na tym nie koniec, bo były agent FBI John E. Douglas, którego książka była podstawą dla serialu "Mindhunter" ujawnił, że na ekranie pojawi się także David Berkowitz. Morderca znany w mediach jako Syn Sama zabił pod koniec lat 70. sześć osób. A jako że 2. sezon będzie dział się w latach 80., to prawdopodobnie bohaterowie "Mindhuntera" odwiedzą Masona i Berkowitza za kratkami.

Mindhunter sezon 2 kiedy premiera

Zagadką pozostaje tajemnicza postać z Kansas, grana przez Sonny'ego Valicentiego, która pojawiła się przed czołówką w kilku odcinkach 1. sezonu. Wszystko wskazuje na to, że to Dennis Rader, znany jako BTK Killer – BTK jak "Bind, Torture, Kill", bo mówimy o człowieku, który swoje ofiary najpierw wiązał i torturował. Na razie serial jedynie zasygnalizował jego obecność, ale możliwe, że w 2. sezonie będzie on jednym z głównych celów agentów Holden​a ​Forda (Jonathan Groff) i Billa Tencha (Holt​ ​McCallany).

David Fincher wyreżyserował premierę i finał 2. sezonu "Mindhuntera", a Andrew Dominik i Carl Franklin zajęli się pozostałymi odcinkami. Głównym scenarzystą i showrunnerem serialu jest Joe Penhall.

Mindhunter sezon 2 – premiera 16 sierpnia na Netfliksie

REKLAMA