Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorów z seriali limitowanych i filmów TV

Zdjęcia: HBO

1 2 3 4 5 6 7

Już za moment nominacje do nagród Emmy, a oto nasze typy. Spośród aktorów z seriali limitowanych i filmów TV doceniliśmy m.in. Mahershalę Alego, Jareda Harrisa i Iana McShane'a. Przypominamy, że wybieramy tylko z puli aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich ich zakwalifikowano. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Jharrel Jerome, Jak nas widzą

"Jak nas widzą" (Fot. Netflix)

"Jak nas widzą" (Fot. Netflix)

"Jak nas widzą" ma iście oscarową obsadę, zwłaszcza na drugim planie, ale pozwala błyszczeć także piątce aktorów wcielających się w głównych bohaterów – nastolatków niesłusznie oskarżonych o gwałt w Central Parku w 1989 roku. Choć wszyscy młodzi aktorzy wypadają świetnie, na szczególne wyróżnienie zasługuje właśnie Jharrel Jerome.

Znany z "Moonlight" jako jedyny zagrał swoją postać, Koreya Wise'a, na obu etapach życia – czyli najpierw dzieciaka, któremu na przestrzeni paru dni odebrano wszystko i wpakowano za kratki z dorosłymi przestępcami, a potem mężczyznę zmagającego się z traumą. Wise jest bohaterem wypakowanego emocjami finału, w którym możemy podziwiać pełen wachlarz umiejętności aktorskich Jerome'a. Oglądamy, jak dzieciak staje się mężczyzną w miejscu, gdzie nikt nie powinien dorastać.

To bardzo ludzka historia i zniuansowany portret człowieka, któremu odmówiono prawa do normalnego życia, bo znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie i miał taki, a nie inny kolor skóry. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA