7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś w południe

"Californication" (Fot. Showtime)

"Californication" (Fot. Showtime)

"Californicaton" prawie jak "Smash". Rewelacyjna oglądalność "Touch" w Polsce, taka sobie w Ameryce. Nowy szaleniec na Madison Avenue. A poza tym "Shameless", "Enlightened", "Covert Affairs". Spoilery!

1. "Californication" na Broadwayu? Nie chodzi wbrew pozorom o to, że ktoś chce robić musical oparty na "Californication". Przeciwnie, to popularny serial może zamienić się w 6. sezonie w coś 'a la "Smash". Powieść Hanka Moody'ego zostanie bowiem przeniesiona na deski teatru jako musical, a sam autor oczywiście będzie pomagał go produkować. Czy to znaczy, że Hank wróci do Nowego Jorku? Tego oczywiście nikt na razie nie zdradził. Wiadomo za to, że pojawią się dwie nowe postaci: Atticus Fetch, podstarzały rockman, który będzie pisał muzykę do musicalu oraz jego muza, Faith, dobra dziewczyna, która zaszalała.

2. Jenna Elfman w finale 2. serii "Shameless". Pewnie już wiecie, że w tegorocznym finale "Shameless" pojawi się dawna serialowa Dharma, czyli Jenna Elfman. Zagra pacjentkę psychiatryka, do którego po próbie samobójczej trafi Monica. TV Guide zdobył jej zdjęcie (Fot. Showtime):

3. Nowy aktor w "Mad Men". Na Madison Avenue w 5. sezonie zawita Ben Feldman ("Drop Dead Diva"). Matthew Weiner oczywiście starał się utrzymać to w tajemnicy, ale Deadline zdradza, że aktor zagra nowego pracownika Sterling Cooper Draper Pryce. Po raz pierwszy zobaczymy go już w najbliższym odcinku. A tutaj poczytacie i zobaczycie January Jones, która mówi, co dalej z Betty.

4. Dermot Mulroney w 2. sezonie "Enlightened". Dermot Mulroney, który ostatnio pojawił się w "New Girl", zagra Jeffa Flendera, reportera śledczego, z którym Amy (Laura Dern) kontaktuje się, żeby jej pomógł pogrążyć firmę, w której pracuje. Sprawy potoczą się jednak w innym kierunku - Jeff i ona zaczną mieć się ku sobie.

5. "Touch" ogląda się coraz słabiej. Wydawało się, że FOX ma nowy hit, ale już po 2. odcinku "Touch" okazało się, że serial nie jest aż taką rewelacją, jak wydawało się na początku. 3. odcinek, któremu przyszło rywalizować z "Person of Interest" w CBS, miał już oglądalność bardzo przeciętną - 9,13 mln widzów, przy współczynniku 2,8. To nie jest zły wynik i nie ma oczywiście mowy o zagrożeniu, ale serialowi wyraźnie spada. W czwartkowy wieczór kolejne spadki zanotowały też dwie inne nowości - "Missing" (7,72 mln, współczynnik 1,4) i "Awake" (3,13 mln, współczynnik 1,0).

6. A jak "Touch" ogląda się w Polsce? Polski FOX nie podaje liczb, ale chwali się, że dwugodzinna premiera "Touch" była najchętniej oglądanym programem w historii kanału. Na dodatek 2. odcinek obejrzało jeszcze więcej ludzi niż pierwszy! Bardzo dobrze "Touch" oglądał się w innych krajach, w których ruszył tego samego dnia co w Polsce. Opłaca się dawać seriale zaraz po premierze amerykańskiej? Ano się opłaca.

7. Główna bohaterka "Covert Affairs" będzie mieć nową mentorkę. W 3. sezonie "Covert Affairs" pojawi się Rebecca Creskoff ("Hung") jako Lena Smith, doświadczona agentka i nowa mentorka Annie (Piper Perabo). 3. sezon "Covert Affairs" rusza latem, a Rebeccę zobaczymy już w pierwszym odcinku.

REKLAMA