8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Ogniste pierwsze zdjęcie z 10. sezonu "The Walking Dead". Tajemnica kolejnych nominacji do Emmy dla 2. sezonu "Opowieści podręcznej". Wrześniowy powrót "Ani, nie Anny". A oprócz tego Julia Roberts, "Terror" i nie tylko.

1. Opowieść podręcznej i kolejne Emmy za 2. sezon

"Opowieść podręcznej" otrzymała wczoraj 11 nominacji do Emmy za 2. sezon, mimo że była już za niego nagradzana rok temu. Jak to możliwe? Otóż sezon był podzielony – część została wyemitowana przed 31 maja, część po 31 maja, który to dzień wyznacza koniec zgłoszeń. Nominacje są dla trzech odcinków, które zostały pokazane w czerwcu zeszłego roku. Hulu nie mogło zgłosić po raz drugi serialu w najważniejszej kategorii ani głównej obsady, ale mogło zgłosić np. reżyserów konkretnych odcinków oraz Bradleya Whitforda i Cherry Jones, którzy nie byli zgłaszani wcześniej. I tak się składa, że oboje dostali nominacje.

3. sezon "Opowieści podręcznej" będzie startował w wyścigu o Emmy w przyszłym roku, podobnie jak 3. sezon "Stranger Things", 2. sezon "Wielkich kłamstewek" i 2. sezon "Pose".

2. Pierwsze nominacje do Emmy dla telewizji Pop

Telewizja Pop – ta sama, która uratowała "One Day at a Time" – otrzymała wczoraj swoje cztery pierwsze nominacje do Emmy za serial "Schitt's Creek". Oto reakcja szefa stacji.

3. Kto poprowadzi tegoroczną galę rozdania Emmy?

Gala rozdania Emmy w tym momencie nie ma jeszcze gospodarza i istnieje możliwość, że tak już zostaje. Telewizja FOX rozważa różne opcje.

4. Pierwsze zdjęcie z 10. sezonu The Walking Dead

Tej jesieni "The Walking Dead" wraca z 10. sezonem, a showrunnerka serialu zapowiada m.in. przerażające zabawy ogniem. 19 lipca serial będzie prezentować się na Comic-Conie i pokazany zostanie pełny zwiastun.

The Walking Dead sezon 10

5. Ania, nie Anna wraca we wrześniu

Kanadyjska telewizja CBC podała, że 22 września premierę będzie mieć 3. sezon "Ani, nie Anny". Na razie nie wiadomo, kiedy nowe odcinki pokaże polski Netflix.

6. Nowy serial twórcy Luthera

Neil Cross ("Luther") tworzy 4-odcinkowy serial "Because the Night" dla telewizji ITV na podstawie własnej książki. Serial opowie o Nathanie, facecie, który skrywa mroczny sekret i jest roztrzęsiony, kiedy ktoś z przeszłości pojawia się u jego progu. Twórca obiecuje, że nie zabraknie psychologicznego napięcia, winy, duchów, morderstwa i oczywiście miłości.

7. Terror: Dzień hańby – polski zwiastun

2. sezon "Terroru" startuje 15 sierpnia na AMC Polska.

8. Julia Roberts komentuje brak nominacji do Emmy

"Cóż, przynajmniej jestem w wyśmienitym towarzystwie" – napisała Julia Roberts, komentując brak nominacji do Emmy dla niej, a także m.in. dla Emmy Stone i George'a Clooneya.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Well, I’m in exceptional company at least.

Post udostępniony przez Julia Roberts (@juliaroberts)

REKLAMA