Soundtrack "Wielkich kłamstewek" jeszcze bardziej eklektyczny. Wszystkie piosenki z 6. odcinka 2. sezonu

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

0

W tym tygodniu w "Wielkich kłamstewkach" było wszystko, od francuskiego DJ-a Golden Boya aż po Roya Orbisona, Patti Smith i Placebo. Oto przegląd muzyki z najnowszego odcinka serialu HBO.

Kontynuujemy przegląd muzyki z serialu "Wielkie kłamstewka". Wszystkie utwory znajdziecie tutaj, a dziś to wszystko, co mogliście usłyszeć w 6. odcinku 2. sezonu.

Golden Boy feat. Miss Kittin – Rippin Kittin

Utwór "Rippin Kittin" z 2002 roku słychać na początku odcinka, w scenie kiedy Jane jedzie autem spotkać się z Coreyem i go pyta, co robił na komisariacie. Czy jest policjantem podstawionym, żeby ostatecznie pogrążyć "piątkę z Monterey"? On twierdzi, że nie, ale ani my, ani Jane nie możemy mieć w tym momencie stuprocentowej pewności.

Placebo – Running Up That Hill

"Running Up That Hill" to hit Kate Bush z 1985 roku, ale w "Wielkich kłamstewkach" słyszymy go w trochę bardziej niekonwencjonalnej wersji. Placebo śpiewa w scenie w barze, kiedy Tori Bachman mówi wprost Edowi, że chce się z nim przespać, a on nie do końca wie, jak ma na to zareagować.

Ann Peebles – Until You Came Into My Life

Ann Peebles towarzyszy Madeline w kolejnej typowej dla "Wielkich kłamstewek" scenie przejażdżki autem.

Roy Orbison – It's Over

Choć większość odcinka skupiała się na walce Celeste i Mary Louise, była też krótka scena, w której Jane postanowiła powiedzieć babci Ziggy'ego, co o niej myśli. Mary Louise zatrzasnęła jej drzwi przed nosem i w tym momencie jeszcze głośniej rozbrzmiało "It's Over" Roya Orbisona (które potem powróciło w napisach końcowych).

Patti Smith – Everybody Wants to Rule the World

"Everybody Wants to Rule the World", ale nie w wersji Tears for Fears, tylko Patti Smith, towarzyszy Madeline, kiedy ta tańczy w sukni ślubnej. Ed ją na tym przyłapuje i ewidentnie znów się w niej zakochuje od nowa. Czyżby to małżeństwo miało jednak przetrwać?

Elizabeth Cotten & Brenda Evans – Shake Sugaree

Ten utwór towarzyszy Bonnie w jej najmocniejszym momencie w całym serialu, kiedy wyrzuca swojej matce, Elizabeth, całą prawdę o jej zachowaniu, a przy okazji także przyznaje się głośno do zabicia człowieka. "Shake Sugaree" pojawiło się już w 3. odcinku, kiedy Bonnie, Elizabeth i Skye śpiewały ją w zupełnie innych okolicznościach.

Wielkie kłamstewka – finał 2. serii 22 lipca w HBO