Wyciekły pierwsze zdjęcia z planu prequela "Gry o tron". Co kostium Naomi Watts mówi o jej postaci?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Są pierwsze nieoficjalne zdjęcia z planu prequela "Gry o tron", a na nich widzimy znaną wszystkim fanom serialu flagę z wilkorem oraz Naomi Watts w bardzo wymownym stroju.

Zgodnie z planem, we Włoszech trwają zdjęcia do pilota prequela "Gry o tron". W sieci pojawiły się właśnie pierwsze nieoficjalne fotki z planu. Co mówią o serialu?

Pierwsze zdjęcia z planu prequela Gry o tron

George R.R. Martin zapowiedział, że akcja prequela GoT będzie rozgrywać się w czasach Ery Herosów, w których przyszłe Siedem Królestw było rozbitych na 100 drobniejszych jednostek. Widzowie nie mogą liczyć na obecność Lannisterów, ale za to będzie ród Starków. I to właśnie ich charakterystyczną flagę z wilkorem widzimy na pierwszych zdjęciach.

Kostium Naomi Watts z prequela Gry o tron

Kolejne foty uchylają rąbka tajemnicy odnośnie postaci granej przez Naomi Watts. Do tej pory bohaterka opisywana była jako"charyzmatyczna bywalczyni salonów skrywająca mroczny sekret". Słabość do uczt potwierdza jej złota suknia.

Jeśli wgłębimy się w fanowskie teorie, poznamy potencjalne tożsamości bohaterki. Pierwsza możliwość to Nissa Nissa, ukochana Azora Ahai i zarazem jego ofiara, która poświeciła życie, by zakończyć Długą Noc. Kolejna opcja mówi, że Watts zagra przedstawicielkę rodu Casterly, który zajmował Casterly Rock na długo przed Lannisterami.

Jest jeszcze teoria trzecia, zawierająca pewien twist. Otóż niektórzy twierdzą, że aktorka wcieli się... Lanna Mądrego z grupy Andalów, których przybycie do Westeros było równoznaczne z upadkiem wielu królestw Pierwszych Ludzi. Postać ta oryginalnie była mężczyzną, a twist ze zmianą płci byłby krokiem w walce z opinią, że "Gra o tron" nie docenia ról odgrywanych przez kobiety.

Prequel "Gry o tron", roboczo zwany "Bloodmoon", ma na razie jedynie zamówienie na pilota. Na wypadek gdyby ten nie wyszedł, w grze pozostaje jeszcze kilka potencjalnych spin-offów.