Co już wiadomo o 3. sezonie "Westworld"? Twórcy pokazują zdjęcia i zdradzają spoilery z nowych odcinków

"Westworld" (Fot. HBO)

Dolores w nowej osłonie, mnóstwo informacji o postaci Aarona Paula i jego kumplu robocie, a także obietnica, że zgadywanki się kończą. Twórcy "Westworld" zapowiadają 3. sezon serialu.

"Gra o tron" się skończyła, ale w 2020 roku z 3. sezonem powróci druga superprodukcja HBO, "Westworld". Serial będzie prezentować się w sobotę na Comic-Conie w San Diego, a pierwsze spoilery już mamy.

Westworld – co się zmieni w 3. sezonie serialu?

Jak donosi Entertainment Weekly", w nadchodzących odcinkach zobaczymy nowe miejscówki (np. Los Angeles z przyszłości) i nowe postacie (w tym tę graną przez Aarona Paula z "Breaking Bad"), a fabuła ma stać się łatwiejsza do śledzenia. A przynajmniej tak obiecują twórcy serialu.

– Ten sezon to trochę mniej zgadywanka, a trochę bardziej doświadczenia z hostami w końcu poznającymi swoich stwórców – zapowiada Jonathan Nolan, połowa duetu showrunnerów.

Westworld sezon 3

On i Lisa Joy mówią, że pod pewnymi względami serial znacząco odejdzie od dwóch pierwszych sezonów, w których oglądaliśmy jak hosty uwięzione w tytułowym parku rozrywki zaczynają się buntować. W końcówce Dolores (Evan Rachel Wood) wydostała się poza park i teraz będziemy ją oglądać w nowym otoczeniu.

– Kocham seriale, które odnajdują swoją drogę i trzymają się tego przez 100 odcinków – to nigdy nie był taki serial. Zawsze chcieliśmy, żeby w każdym sezonie nasi bohaterowie odnajdywali się w radykalnie zmienionych okolicznościach. A z tak utalentowaną obsadą oglądanie metamorfozy wszystkich postaci to jedna z najlepszych rzeczy – zapewnia Nolan.

Wiemy na pewno, że wróci Dolores, ale twórcy nie zdradzają, kogo jeszcze możemy spodziewać się z powrotem. Zdradzają za to sporo informacji o postaci Aarona Paula. To Caleb, pracownik fizyczny z Los Angeles, który będzie mieć duży wpływ na Dolores, doświadczającej ogromnego szoku po zapoznaniu się z "prawdziwym światem". To właśnie on sprawi, że Dolores spojrzy trochę inaczej na ludzi.

Calebowi będzie towarzyszyć robot, który będzie zupełnie inny od hostów. Robot ma na imię George, a jego model to G-267. Został stworzony przez Delos, ale nie mówi i nie ma uczuć – to standardowy robot służący do wykonywania prac na budowie. Takie roboty jak George mają być kluczowe w nowym sezonie, w którym hosty poznają świat i odkrywają, że mają więcej wspólnego z ludźmi niż ze swoimi mechanicznymi kolegami.

Westworld sezon 3

3. sezon Westworld bez przeskoku czasowego

O 3. sezonie "Westworld" wiemy także, że nie będzie w nim przeskoku czasowego. Jak mówi Lisa Joy, zobaczymy wydarzenia dziejące się bezpośrednio po masakrze w parku. Dolores dostała to, czego chciała – wyszła na zewnątrz, a teraz dowiemy się, jaki ma plan.

Skoro opuszczamy park, to czy serial nie powinien zmienić tytułu z "Westworld" na coś bardziej uniwersalnego? Nolan zwraca uwagę, że tytuł wciąż świetnie pasuje, bo część akcji będzie dziać się w Los Angeles, czyli mieście na zachodzie USA.

– Część tej historii dzieje się w zachodnich Stanach i to jest motyw powracający w całym serialu – amerykański Zachód jako miejsce i jako etos. Idea Zachodu jako dzikiego miejsca, gdzie za następnym wzgórzem albo horyzontem nie ma żadnych zasad. Na poziomie tematycznym pojawia się Dolores, która rozgryza, co się stało z prawdziwym Zachodem. I odpowiedź brzmi: my go wybrukowaliśmy, a cywilizacja w końcu dopadła tych wszystkich ludzi, którzy przed nią uciekali – wyjaśnia twórca.

Więcej spoilerów będzie w weekend po panelu na Comic-Conie. Tutaj zobaczycie pierwszy zwiastun 3. sezonu "Westworld", w którym pojawia się Aaron Paul i serial rzeczywiście nie przypomina tego, który pamiętamy.

Premiera 3. sezonu Westworld w 2020 roku w HBO

REKLAMA