"Mroczne materie" – pełny zwiastun serialu BBC i HBO. A w nim przygody, demony i opancerzony niedźwiedź

"Mroczne materie" (Fot. BBC)

Efektowne seriale fantastyczne HBO nie skończyły się razem z "Grą o tron". W zwiastunie "Mrocznych materii" mała Lyra przeżywa niebezpieczne przygody we wspaniale wykreowanym świecie.

W San Diego ruszył Comic-Con, największe święto popkultury na naszej planecie. Na zwiastun "Wiedźmina" jeszcze chwilę poczekamy, a tymczasem HBO wypuściło trailer serialu "Mroczne materie", który produkuje razem z brytyjską stacją BBC.

Mroczne materie – zwiastun serialu BBC i HBO

W zapowiedzi nie brakuje przygód, niebezpieczeństw i niecodziennych widoków, jak np. opancerzony miś. Główną bohaterką serialu będzie mała Lyra Belacqua (Dafne Keen, "Logan") żyjąca w jednym ze światów równoległych do naszego.

Poszukiwania zaginionego przyjaciela prowadzą dziewczynkę do odkrycia złowrogiego spisku i próby rozwiązania zagadki tajemniczej substancji zwanej Pyłem. Lyra podróżuje między wieloma światami, spotykając na swojej drodze niesamowite istoty i kolejne niebezpieczne sekrety.

Serial BBC i HBO oparty jest na książkach z serii "Mroczne materie" Philipa Pullmana. Cykl, który zadebiutował w 1995 roku, jest jedną z najbardziej uwielbianych i nagradzanych serii powieści fantastycznych w brytyjskiej literaturze.

Ich bohaterów widzieliśmy już w filmie "Złoty kompas" z 2007 roku, w którym wystąpili m.in. Nicole Kidman, Daniel Craig i Sam Elliott. Nowa wersja może pochwalić się równie fantastycznymi nazwiskami w obsadzie. W serialu pojawią się m.in. Ruth Wilson ("The Affair") jako pani Coulter, James McAvoy ("Glass") jako lord Asriel, Lin-Manuel Miranda ("Mary Poppins powraca") jako Lee Scoresby oraz Clarke Peters ("Bulletproof") jako rektor Kolegium Jordana.

Serial, który będzie jedną z najdroższych produkcji BBC, już ma zamówienie na 2. sezon, który podobnie jak 1. seria będzie składał się z ośmiu odcinków. Pierwsze dwa odcinki wyreżyserował Tom Hooper ("Jak zostać królem"), a scenariusz napisał Jack Thorne ("Cudowny chłopak").

Serial Mroczne materie – premiera jesienią w HBO

REKLAMA