Geralt walczy z potworami w zwiastunie "Wiedźmina" – netfliksowej adaptacji sagi Sapkowskiego

0

Doczekaliśmy się! Pierwszy zwiastun "Wiedźmina" przybył z Comic-Conu w San Diego, a w nim potwory Sapkowskiego, mnóstwo akcji i pierwsze spojrzenie na trójkę głównych bohaterów.

Serialowy "Wiedźmin" od Netfliksa zaprezentował się wczoraj podczas Comic-Conu w San Diego. Na panelu pojawili się odtwórcy trzech głównych ról, Henry Cavill, Anya Cholatra i Freya Allan, a także showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich.

Wiedźmin – zwiastun serialu Netflix

Pokazano długo oczekiwany zwiastun, w którym widać rozmach świata przedstawionego. Dokładnie tak jak powiedziała Hissrich, zapowiada się "bardzo dorosły serial", w którym nie zabraknie ani moralnych szarości, ani wykreowanych z rozmachem potworów. 1. sezon ma być oparty na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego i rzeczywiście da się rozpoznać charakterystyczne momenty.

Widać także, że Netflix zrobił z sagi typowy blockbuster: gigantyczne jest wszystko, w tym także pająki, scena akcji goni scenę akcji, a serialowy Geralt (Cavill) wymachuje non stop mieczem. Przedstawione zostają także Yennefer (Cholatra) i Ciri (Allan). Zgodnie z zapowiedziami Hissrich, serial będzie skupiać się na całej trójce bohaterów, którzy tworzą "rozbitą, niepoukładaną rodziną i którzy naprawdę potrzebują siebie nawzajem, nawet jeśli nie chcą tego przyznać".

Podczas panelu na Comic-Conie Cavill zdradził, że nie korzystał z pomocy kaskaderów i że naprawdę zaangażował się w naukę walki mieczem.

– Spędzałem cały wolny czas z mieczem w ręku, żeby się do niego przyzwyczaić. Miałem trzy miecze tam, gdzie mieszkałem, i cztery w pracy – powiedział.

Hissrich potwierdziła, że brała pod uwagę aż 207 różnych kandydatów na Geralta, ale Cavill, którego widziała w tej roli na samym początku, okazał się tym jedynym.

Wiedźmin – oficjalny opis serialu Netflix

Zgodnie z opisem od Netfliksa, serialowy "Wiedźmin" będzie pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźminy, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić.

Oprócz wymienionej trójki w obsadzie serialu znajdują się także Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Mousesack, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Emma Appleton jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara i Anna Shaffer jako Triss.

Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, z których połowę (w tym odcinek pierwszy) wyreżyserował Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron").

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netflix?

Oficjalnej daty premiery "Wiedźmina" jeszcze nie ma, ale według nieoficjalnych informacji serial pojawi się na platformie Netflix 20 grudnia 2019.