"Carnival Row", czyli fantasy w wersji wiktoriańskiej. Zobaczcie klimatyczne zapowiedzi serialu Amazona

"Carnival Row" (Fot. Amazon Prime Video)

0

Amazon wypuścił nowe zapowiedzi serialu "Carnival Row" z Orlando Bloomem i Carą Delevingne. I jedno możemy powiedzieć na pewno – takiego połączenia jeszcze nie widzieliśmy!

W czasach kiedy w serialach wszystko już było, coraz trudniej wyróżnić się, także pod względem wizualnym. Ale wiele wskazuje na to, że ta sztuka uda się "Carnival Row", produkcji Amazon Prime Video, która ma połączyć fantastykę, wiktoriański kryminał i opowieść o imigrantach w nieprzyjaznym społeczeństwie.

Carnival Row – poznajcie Vignette i Philo

Główne role grają Orlando Bloom i Cara Delevingne, których postacie są bohaterami nowych zapowiedzi, wypuszczonych podczas Comic-Conu w San Diego. Vignette Stonemoss (Delevingne) to skrzydlata wróżka-uchodźczyni, żyjąca w coraz bardziej niebezpiecznym mieście.

Rycroft "Philo" Philostrate (Bloom) jest z kolei człowiekiem – rozwiązującym mroczną sprawę detektywem policji, w którym zakocha się nasza wróżka.

Carnival Row – o czym jest ten serial?

Akcja serialu będzie rozgrywać się w wiktoriańskim mieście, do którego przybyło mnóstwo imigrantów – mitologicznych i fantastycznych stworzeń – po tym jak ich domy zostały podbite przez ludzi. Tytułowe Carnival Row to azyl dla rosnącej populacji, której coraz trudniej żyć w zgodzie z ludźmi.

W świecie, w którym wolność stworzeń do życia, miłości i latania jest coraz mocniej ograniczana, a społeczeństwo staje się bardziej nietolerancyjne, Philo i Vignette wplątują się w niebezpieczny romans. Vignette skrywa sekret, który mogłby zagrozić Philo podczas jego najważniejszej sprawy z dotychczasowych – zagadki serii brutalnych morderstw, która może zagrozić niestabilnemu pokojowi w mieście.

Oprócz wyżej wymienionego duetu w "Carnival Row" wystąpi także m.in. David Gyasi ("Containment") jako Agreus, zamożny faun, który wprowadza się do bogatej dzielnicy ludzi, próbując sprzeciwić się społecznej hierarchii. Karla Crome ("Under the Dome") zagra Tourmaline, błyskotliwą wróżkę-poetkę, która musiała opuścić swój kraj, kiedy wybuchła w nim wojna.

Indira Varma ("Gra o tron") wcieli się w Piety Breakspear, arystokratyczną i przebiegłą głowę potężnego rodu The Burgue, który włada miastem. Z kolei Tamzin Merchant ("Salem") zagra Imogen Spurnrose, młodą kobietę, która w Agreusie widzi okazję do odwrócenia losu jej podupadającej magnackiej rodziny.

Twórcami "Carnival Row" są René Echevarria ("The 4400") i Travis Beacham ("Pacific Rim"). 1. sezon serialu będzie liczyć 8 odcinków.

Carnival Row – premiera 30 sierpnia na Prime Video