"Snowpiercer" wreszcie nadjeżdża. Mamy pierwsze zdjęcia z futurystycznego koszmaru w świetnej obsadzie

0

Ziemia stała się lodowatą pustynią, po której pędzi pociąg z pasażerami podzielonymi na klasy – to w skrócie "Snowpiercer", którego serialową wersję zobaczymy wkrótce. Mamy pierwsze foty.

"Snowpiercer" to jeden z tych seriali, które rodziły się długo i w bólach, ale wygląda na to, że wreszcie się go doczekamy. Entertainment Weekly opublikował pierwsze zdjęcia z produkcji telewizji TBS, którą poza USA ma pokazywać Netflix.

Snowpiercer – zdjęcia z futurystycznego serialu

Serial oparty jest na filmie z 2013 roku, który wyreżyserował Bong Joon-ho. To futurystyczny thriller akcji, osadzony w postapokaliptycznej przyszłości. Ziemia stała się lodowatym pustkowiem, a jedynymi ludźmi, którzy przetrwali, są pasażerowie tytułowego Snowpiercera – gigantycznego pociągu pędzącego przez śniegi. Obowiązuje w nim podział na klasy i pewnym momencie na pokładzie dochodzi do buntu.

Snowpiercer serial

Serial, którego tematyka wydaje się bardzo aktualna, zmierzy się z takimi kwestiami, jak różnice klasowe, społeczna niesprawiedliwość i oczywiście walka o przetrwanie.

– Nie jesteśmy serialem politycznym. To opowieść przygodowa. Ale oczywiście dotyka wielu tematów prosto z newsów – mówi reżyser serialu James Hawes ("Black Mirror").

Jennifer Connelly zobaczymy w roli Melanie Cavill, tutejszej gospodyni, która jest także "głosem pociągu", bo wydaje komunikaty, które docierają do wszystkich pasażerów.

Snowpiercer serial

Daveed Diggs wcieli się w Andre Laytona, byłego detektywa, który dostaje zadanie wyśledzenia zabójcy w pociągu. Layton jest mieszkańcem ogona pociągu, gdzie trzymana jest klasa niższa. Ale z czasem staje się potrzebny ludziom z klasy wyższej.

Snowpiercer serial

W znakomitej obsadzie znajdują się także, Alison Wright, Mickey Sumner, Katie McGuinness, Susan Park, Lena Hall, Annalise Basso, Sam Otto, Sheila Vand, Roberto Urbina i Sasha Frolova.

Serial tworzy Graeme Manson ("Orphan Black"), który jest kolejnym już showrunnerem "Snowpiercera" – wygląda na to, że tym właściwym. Produkcja ma już zamówienie na 2. sezon.

Snowpiercer – premiera serialu wiosną 2020 roku