Mroźna apokalipsa w zwiastunie serialu "Snowpiercer". Jak daleko posuną się ci ludzie, żeby przeżyć?

"Snowpiercer" (Fot. TBS)

Minus sto stopni za oknem i trzy tysiące ludzi w gigantycznym pociągu, który jest jedynym, co zostało po życiu na Ziemi. Oto "Snowpiercer" – serialowa wersja popularnego filmu.

Na Comic-Conie w San Diego pojawił się długo oczekiwany zwiastun serialu "Snowpiercer", czyli nowej wersji filmu z 2013 roku.

Snowpiercer – zwiastun serialu science fiction

Akcja dzieje się w postapokaliptycznej przyszłości, prawie siedem lat po tym jak Ziemia stała się lodowatym pustkowiem. Jedynymi ludźmi, którzy przetrwali, są pasażerowie tytułowego Snowpiercera – gigantycznego pociągu pędzącego non stop przez śniegi. Obowiązuje w nim podział nie tyle na klasy, co na kasty, i w pewnym momencie na pokładzie dochodzi do buntu.

Serial ma zmierzyć się z takimi tematami, jak różnice klasowe, społeczna niesprawiedliwość i walka o przetrwanie. Jak to wygląda w praktyce, pokazuje zwiastun. Podczas gdy bogaci balują jak na Titanicu, biedni tłoczą się jeden na drugim w ogonie pociągu. Wszystkim zaś dowodzi Melanie Cavill (laureatka Oscara Jennifer Connelly), która wydaje komunikaty, docierające do wszystkich pasażerów.

Daveed Diggs ("Hamilton") wcieli się w Andre Laytona, byłego detektywa, który dostaje zadanie wyśledzenia zabójcy w pociągu. Layton jest mieszkańcem ogona pociągu, gdzie trzymana jest klasa niższa, ale z czasem staje się potrzebny ludziom z klasy wyższej.

W znakomitej obsadzie "Snowpiercera" znajdują się także Alison Wright, Mickey Sumner, Katie McGuinness, Susan Park, Lena Hall, Annalise Basso, Sam Otto, Sheila Vand, Roberto Urbina i Sasha Frolova. Serial, który w tym momencie ma już zamówienie na 2. sezon, tworzy Graeme Manson ("Orphan Black").

Snowpiercer – premiera serialu wiosną 2020 roku

REKLAMA