Kto uwierzy zgwałconej dziewczynie? Zwiastun serialu "Niewiarygodne" w znakomitej obsadzie

"Niewiarygodne" (Fot. Netflix)

0

"Nawet najbardziej zaufani ludzie nie wierzą w prawdę, jeśli ta jest niewygodna" – mówi Kaitlyn Dever w zwiastunie netfliksowego serialu "Niewiarygodne" opowiadającego o ofierze gwałtu.

Netflix co jakiś czas zaskakuje nas zwiastunem serialu, o którym wcześniej w zasadzie nie słyszeliśmy. Tak właśnie jest z miniserią zatytułowaną "Niewiarygodne", opartą na prawdziwych wydarzeniach.

Niewiarygodne – zwiastun serialu o ofierze gwałtu

Bohaterką tej historii jest nastolatka o imieniu Marie (Kaitlyn Dever, "Booksmart", "Justified"), która zgłasza gwałt, a potem odwołuje zeznania. Prowadzący śledztwo policjanci szybko przestają wierzyć dziewczynie, podobnie zresztą jak jej bliscy.

Tymczasem w innym stanie detektywki Grace Rasmussen (Toni Collette, "United States of Tara") i Karen Duvall (Merritt Wever, "Siostra Jackie") przyglądają się serii podobnych zdarzeń i wpadają na trop seryjnego gwałciciela. Dwie sprawy zaczynają łączyć się ze sobą.

8-odcinkowy serial Netfliksa oparty jest na artykule "An Unbelievable Story of Rape" T. Christiana Millera i Kena Armstronga, który zdobył nagrodę Pulitzera, a także na odcinku audycji radiowej "This American Life" zatytułowanym "Anatomy of Doubt".

Showrunnerką serialu jest Susannah Grant ("Erin Brockovich"), a wśród producentów znajdują się Lisa Cholodenko (która także reżyseruje część odcinków) i Katie Couric.

Niewiarygodne – premiera 13 września na Netfliksie