"Katarzyna Wielka" – zwiastun serialu kostiumowego. Helen Mirren mówi, że nie podzieli się tronem z nikim

"Katarzyna Wielka" (Fot. Sky Atlantic)

0

Władza absolutna w kobiecym i dość przerażającym (nie tylko z punktu widzenia Polaków) wydaniu. Oto "Katarzyna Wielka", nowy serial HBO i Sky Atlantic w iście królewskiej obsadzie.

"Nie podzielę się swoim tronem z nikim" – zapowiada Katarzyna Wielka w nowym zwiastunie serialu pod tym samym tytułem. 4-odcinkowa kostiumowa produkcja Sky Atlantic i HBO zadebiutuje tej jesieni. W głównej roli Helen Mirren, czyli królowa we własnej osobie.

Katarzyna Wielka – zwiastun serialu o carycy Rosji

W serialu "Katarzyna Wielka" zobaczymy ostatnie lata rządów carycy i jej romans z Grigorijem Potiomkinem na tle skandali, intryg i ogromnych konfliktów. Para słynęła z rozwiązłości i pałała obsesyjną miłością do siebie nawzajem oraz swojego kraju, tworząc wyjątkową, pełną oddania relację, pokonując przeciwników i budując reputację Rosji jako jednego z największych mocarstw XVIII-wiecznej Europy.

Tak mówi oficjalny opis serialu, a kolejny zwiastun udowadnia, że to będzie teatr jednej aktorki. Helen Mirren błyszczy w kolejnej monumentalnej roli, pokazując nam wszystkim, co to znaczy władza absolutna (i niespełnione marzenia z młodości).

Oprócz Mirren w obsadzie miniserialu znajdują się Jason Clarke, Joseph Quinn, Gina McKee, Rory Kinnear, Richard Roxburgh, Kevin R. McNally, Sam Palladio, Clive Russell, Lucas Englander, Antonia Clarke, Paul Ritter, Paul Kaye, Thomas Doherty, Raphael Acloque, James Northcoate i Andrew Rothney.

Scenariusz "Katarzyny Wielkiej" napisał Nigel Williams, a reżyseruje Philip Martin ("The Crown").

Premiera serialu Katarzyna Wielka jesienią w HBO