Jakie są ulubione kwestie aktorów z "Gry o tron"? Maisie Williams i inni zdradzają najlepsze cytaty z serialu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Które kwestie ze scenariusza najbardziej zapadły w pamięć aktorom z "Gry o tron"? Garstka obsady z serialu, która nie bała się spotkania z fanami na Comic-Conie, zdradza swoje ulubione cytaty.

Choć z udziału w Comic-Conie w San Diego zrezygnowali twórcy "Gry o tron" i część aktorów, ekipa w składzie Maisie Williams (Arya Stark), Isaac Hempstead-Wright (Bran Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Liam Cunningham (Davos Seaworth), Conleth Hill (Varys), Jacob Anderson (Szary Robak) i John Bradley (Samwell Tarley) pojawiła się na spotkaniu z fanami. Na panelu zdradzili, które kwestie z serialu spodobały się im najbardziej.

Gra o tron – ulubione kwestie aktorów z serialu

Ulubiony cytat Nikolaja Costera-Waldau? Wbrew pozorom nic, co wypowiedziałby Jaime Lanniser. Aktorowi odgrywającemu tę postać w głowie utknął inny fragment – moment, który zdradza, dlaczego Hodor całe życie powtarza swoje imię. Hodor pochodzi od wielokrotnie wypowiadanego "Hold the door" ("Trzymaj drzwi").

Jacob Anderson, czyli serialowy Szary Robak, także stawia na klasyk: "Valar morghulis" oznaczające, że "Wszyscy muszą umrzeć". Liam Cunningham najlepiej zapamiętał zdanie ser Davosa brzmiące: "Nic tak nie dopie***y jak czas".

Ulubiona kwestia Maisie Williams to zapewne także ulubione powiedzenie Aryi Stark, którego nauczyła się od swojego nauczyciela "tańca", Syrio Forela.

– Jest tylko jeden bóg, a jego imię to Śmierć. I jest tylko jedna rzecz, którą mówimy Śmierci: "Nie dziś".

gra o tron Arya Ogar

John Bradley zapamiętał jedno zdanie wypowiedziane przez swojego bohatera, Sama Tarly'ego. Kiedy jego przyjaciel Jon Snow, został zwiadowcą, a on zarządcą, tłumaczył sobie, dlaczego jego rola będzie istotna dla Nocnej Straży. W pewnym momencie doszedł do następującej konkluzji:

– Zawsze chciałem być czarownikiem.

Conlethowi Hillowi znanemu widzom "Gry o tron" jako Varys, spodobała się kwestia wypowiadana przez Tyriona Lannistera, która jest jednocześnie idealnym podsumowaniem jego postaci:

– To właśnie robię, piję i wiem różne rzeczy.

Gra o tron koniec serialu

Isaac Hampstead-Wright doskonale pamięta słowa, które najpierw powiedział Littlefinger, a później powtórzył je Bran. Chodzi o zdanie:

– Chaos jest niczym drabina. Wielu próbuje się po niej wspinać, jednak ponoszą porażkę i na zawsze porzucają kolejne próby. Upadek ich łamie. Niektórzy zaś otrzymują taką szansę, ale zamiast tego, kurczowo trzymają się królestwa, bogów albo miłości. To tylko złudzenie. Jedynie drabina i wspinanie są prawdziwe.

Gra o tron jest dostępna w HBO GO

REKLAMA