12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Fot. Netflix/HBO

Wartość Netfliksa spadła o 24 mld dolarów w tydzień. Kolejne seriale Netfliksa skasowane. HBO o nowych sezonach "Doliny Krzemowej", "Insecure" i nie tylko. Damon Lindelof mówi uprzejme "F***k you" Alanowi Moore'owi.

1. Wartość Netfliksa spadła o 24 mld dolarów

24 mld dolarów w tydzień – tak spadła wartość Netfliksa po tym, jak ujawnił wyniki z drugiego kwartału, w tym spadek liczby amerykańskich subskrybentów o 126 tys. Akcje wczoraj zaczęły znów zyskiwać na wartości, ale to raczej nie koniec kłopotów – jesienią nadchodzą nowi gracze, w tym Disney+, który będzie liczyć zaledwie 7 dolarów za miesięczny abonament.

2. Dolina Krzemowa wróci w październiku

Składający się z 7 odcinków finałowy sezon "Doliny Krzemowej" zobaczymy w październiku. Dyrektor programowy HBO, Casey Bloys, mówi, że T.J. Miller raczej nie wróci, nawet na krótką chwilę.

3. Netflix kasuje Designated Survivor

Designated Survivor nie dostanie 4. sezonu. Neflix skasował serial.

4. Komedia Tuca & Bertie także skasowana

Animowana komedia "Tuca & Bertie" również została skasowana, ale Netflix zaznaczył w oświadczeniu, że jest z tego serialu naprawdę dumny.

5. Będzie 2. sezon Los Espookys

HBO zamówiło 2. sezon "Los Espookys" – jednej z najdziwniejszych komedii, jakie ostatnio widzieliśmy.

6. Animal Kingdom z zamówieniem na 5. sezon

Telewizja TNT zamówiła 5. sezon serialu "Animal Kingdom".

7. Prawi Gemstonowie – nowy zwiastun serialu

Komedia o ewangelistach startuje 19 sierpnia w HBO Polska.

8. Younger z zamówieniem na 7. sezon

Telewizja TV Land zamówiła 7. sezon serialu "Younger".

9. Damon Lindelof mówi uprzejme "F***k you"

Nie jest tajemnicą, że Alan Moore, twórca komiksu "Watchmen", nie wspiera nadchodzącej wersji serialowej w wykonaniu Damona Lindelofa i telewizji HBO. Lindelof przyznał, że dobrze wie, iż Moore, który według niego jest prawdziwym geniuszem, nie chce mieć żadnego związku z adaptacją. Jak zapewnił, podziwia jego punkowego ducha rebelianta i zastanawia się czasem, co by powiedział Moore, gdyby to jemu oznajmiono, że czegoś nie może zrobić.

– Powiedziałby: "P***rzcie się, i tak to zrobię". Więc w duchu Alana Moore'a mówię Alanowi Moore'owi: "P***rz się, i tak to zrobię" – oznajmił Lindelof na panelu na TCA Press Tour.

10. Czy jest szansa na więcej Deadwood?

"Nie potrafię sobie wyobrazić robienia 'Deadwood' bez Davida Milcha" – powiedział Casey Bloys z HBO pytany na TCA Press Tour o możliwą kontynuację.

11. Co się dzieje z Insecure?

Issa Rae zdradziła, że w tym momencie dopiero powstaje scenariusz 4. sezonu "Insecure". Zdjęcia ruszą we wrześniu, a odcinków będzie więcej niż zwykle, bo aż 10. Premiera w 2020 roku.

12. Trochę więcej produkcji oryginalnych HBO

Liczba produkcji HBO ma wzrosnąć o 10% w przyszłym roku. Łącznie obejrzymy 160-165 godzin, co – jak zauważył Casey Bloys – jest niewielkim wzrostem w porównaniu z tym rokiem, ale ogromnym w porównaniu z poprzednimi latami, kiedy normą było 100 godzin. Dyrektor programowy HBO dodał, że jego pracą jest dbanie o to, żeby wzrost ilości nie odbywał się kosztem jakości. Niczego nie zmieni HBO Max, serwis streamingowy WarnerMedia, który oprócz seriali HBO będzie mieć własne produkcje.

REKLAMA