Kiedy zobaczymy 3. sezon "The Crown"? Nowy książę Filip przypadkiem zdradził datę premiery

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Netflix kazał długo czekać na 3. sezon "The Crown", ale zobaczymy go jeszcze w tym roku. Tobias Menzies, który przejmuje rolę księcia Filipa, zdradził przybliżoną datę powrotu serialu.

Każdy serial ma swojego Davida Harboura, czyli aktora, któremu zdarza się powiedzieć w rozmowach z dziennikarzami o jedno słowo za dużo. W przypadku "The Crown" jest to Tobias Menzies, aktor znany m.in. z "Outlandera" i "Terroru", który dołącza do obsady w 3. sezonie w roli księcia Filipa.

The Crown sezon 3 – kiedy premiera?

W rozmowie z BBC Radio London Menzies powiedział nonszalancko, że zdjęcia do 3. sezonu są już zakończone i że zobaczymy go w listopadzie. Szybko jednak dodał, że więcej tajemnic nie zdradzi.

– Tak, znam niektóre tajemnice, o których prawdopodobnie nie mogę nic powiedzieć, ale bardzo się cieszymy, że możemy pokazać ludzi. Jedna z najbardziej interesujących rzeczy, jeśli chodzi o ten serial, jest taka, że jest naprawdę skomplikowany. Ale myślę, że zasadniczo jest to bardzo czuły portret tej instytucji i tej rodziny, pokazujący niektóre jej mroczne strony, ale także prawdziwe uznanie dla jej długowieczności i posługi, którą oddaje krajowi – powiedział.

The Crown sezon 3 Tobias Menzies

O czym będzie 3. sezon The Crown?

W 3. sezonie "The Crown" zobaczymy kolejną dekadę z historii brytyjskiej Korony pod panowaniem królowej Elżbiety II, dokładnie do 1976 roku. Claire Foy i Matt Smith nie będą już grać królowej i księcia Filipa, zastąpią ich Olivia Colman ("Broadchurch", "Faworyta") i Tobias Menzies.

Helena Bonham Carter wcieli się w jej siostrę, księżniczkę Małgorzatę, do tej pory graną przez Vanessę Kirby. Ben Daniels ("Egzorcysta") zagra męża Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa. Poznamy nowego premiera Harolda Wilsona (Jason Watkins, "Being Human"). Zmienią się także dzieci Elżbiety i Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O'Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty.

Wśród wydarzeń, które zostaną odtworzone, będzie m.in. dekolonizacja Afryki i Karaibów, narodziny księcia Edwarda (marzec 1964) i wzrost zainteresowania mediów Karolem, po tym jak został księciem Walii w 1969 roku. Jednocześnie Peter Morgan tworzy już 4. sezon, który pokaże dekadę Margaret Thatcher (zagra ją Gillian Anderson).

The Crown jest dostępne w serwisie Netflix