Jak wyglądało pisanie scenariusza "Wiedźmina"? Showrunnerka opowiada o najważniejszych trudnościach

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Podobno są takie scenariusze, które piszą się same, ale licząca tysiące stron wielowątkowa saga nigdy nie jest prosta do adaptacji. Co przyznaje twórczyni serialu "Wiedźmin".

Serialowy "Wiedźmin" ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, a jego showrunnerka, Lauren S. Hissrich, podkreśla we wszystkich wywiadach, że nie adaptuje popularnych gier, tylko książki Andrzeja Sapkowskiego. Książki mające miliony fanów na całym świecie – i to takich, którzy będą zwracać uwagę na każdy szczegół. Bo szczegóły, niuanse i wieloznaczności po prostu są w nich ważne.

Wiedźmin – showrunnerka o pisaniu scenariusza

W rozmowie z serwisem ComicBook Hissrich przyznała, że pisanie scenariusza na podstawie tak bogatej sagi nie jest prostą sprawą. Choćby dlatego, że materiał źródłowy jest naprawdę obszerny.

– Największe wyzwanie jest takie, że jest tak dużo słów w tych książkach. Znaczy, oczywiście to seria książek, zaś my możemy mieć nadzieję, że serial będzie trwał tak długo, jak to tylko możliwe, a my będziemy mogli opowiedzieć wszystkie historie. Ale będziemy musieli dokładnie przyglądać się wszystkiemu sezon po sezonie.

Dla mnie najważniejsze było zagłębienie się w książki i określenie naszego podejścia od samego początku. Które historie według nas najlepiej zbudują świat; na jakich podstawach zbudowane są postacie, które chcemy pokazać; jak otworzyć drzwi dla publiczności i mieć pewność, że wszystko zrozumieją? Tak naprawdę chodziło o przeczesanie wszystkiego i zdecydowanie, jaka będzie nasza taktyka – wyjaśniła twórczyni.

Wiedźmin serial scenariusz

Zgodnie z opisem od Netfliksa, serialowy "Wiedźmin" będzie pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźminy, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić. Główne role grają Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Cholatra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri). 1. sezon będzie liczyć 8 odcinków.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netflix?

Oficjalnej daty premiery "Wiedźmina" jeszcze nie mamy, ale według nieoficjalnych informacji serial pojawi się na platformie Netflix 20 grudnia 2019.