8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

0

"The Walking Dead" może mieć nawet 20 sezonów. Orlando Bloom mówi, czy możemy go zobaczyć w nowym "Władcy Pierścieni". AMC tworzy adaptację "Farmhand". A oprócz tego "Gracze", "Kidding" i nie tylko.

1. 20 sezonów The Walking Dead? To możliwe

"Nie mówię, że serial będzie mieć 20 sezonów, ale też nie mówię, że nie będzie" – powiedział David Madden, dyrektor programowy AMC, o "The Walking Dead", dodając, że to teraz numer 2 w telewizji. I nie można tego nie doceniać, kiedy wszystkich seriali są "trzy miliardy".

2. Orlando Bloom o nowym Władcy Pierścieni

Orlando Bloom pojawił się na TCA press tour, by promować "Carnival Row" i przy okazji skomentował serialowego "Władcę Pierścieni". Aktor wykluczył możliwość powrotu do roli Legolasa (według niego jeśli w ogóle ta postać będzie, zagra ją ktoś młodszy), przypomniał też, jak Peter Jackson na planie filmu sugerował, że kiedyś powstanie remake.

3. AMC tworzy adaptację Farmhand

AMC pracuje nad serialem "Farmhand" – adaptacją powieści graficznej Roba Guillory'ego. Bohaterem jest rolnik z Południa, Jedidiah Jenkins, który hoduje ludzkie organy. Projekt nadzoruje LaToya Morgan ("Into the Badlands").

Drugi nowy serial, który tworzy AMC, to czarna komedia "Of Two Minds" o kobiecie, która próbuje mieć wszystko w swoim życiu i kończy z uszkodzeniem mózgu. Jej lewa i prawa półkula mózgu przestają się ze sobą komunikować, a ona musi całkowicie zmienić życie. Twórcą serialu jest Morgan Dover-Pearl.

4. Gracze – zapowiedź 5. sezonu

Dwayne Johnson i jego ekipa powrócą 25 sierpnia w USA i dzień później w Polsce z nowym sezonem "Graczy".

5. Mae Whitman i Eric Roberts w 2. serii Kidding

Mae Whitman ("Good Girls") i Eric Roberts ("Suits") zagrają gościnnie w 2. sezonie "Kidding".

6. HBO Max zamawia pilot serialu Delilah

HBO Max zamówiło pilot komedii "Delilah" z Jessicą Rothe ("La La Land") w roli głównej. Serial opowie historię kobiety, która po wydarzeniu odmieniającym całe jej życie musi przedstawić się nieznajomemu, który może, ale nie musi być jej prawdziwym ojcem. Projekt oparty jest na scenariuszu, który Aisling Bea i Sharon Horgan ("Catastrophe") napisały dla brytyjskiego Channel 4. Amerykańską wersję pisze Kirker Butler ("Family Guy").

7. Dorwać Małego wraca z 3. sezonem

Telewizja Epix podała daty premier swoich programów. 3. sezon serialu "Dorwać Małego" wystartuje 6 października.

8. Epix zamawia nowe seriale

"Wicked, Kansas" i "Rocket Men" to nowe seriale zamówione przez telewizję Epix. "Wicked, Kansas" to miks westernu z czarną komedią, który tworzą Ron Shelton ("Tin Cup") i Frank Marshall ("Jurassic Park"). "Rocket Men" to z kolei 6-odcinkowy serial limitowany oparty na książce Roberta Kursona i opowiadający historię misji Apollo 8 z 1968 roku. Scenarzystą jest Darby Kealey ("Patriot").