"Mindhunter" – Charles Manson, Syn Sama i powrót Eda Kempera w zwiastunie 2. sezonu

Za dwa tygodnie powraca "Mindhunter", a wśród morderców, których zobaczymy w 2. sezonie, znajdują się Charles Manson i Syn Sama. Zwiastun nowych odcinków już/wreszcie jest!

16 sierpnia z 2. sezonem wraca "Mindhunter". A w nim nowi mordercy, nowe tajemnice i jeszcze więcej mrocznych spraw do rozgryzienia.

Mindhunter – zwiastun 2. sezonu serialu

W zwiastunie nowych odcinków agenci FBI Holden Ford (Jonathan Groff) i Bill Tench (Holt McCallany) – którzy znów ze sobą współpracują po dramatycznych wydarzeniach z finału 1. serii – odwiedzają naszego dawnego znajomego, Eda Kempera (Cameron Britton), aby go prosić o pomoc w sprawie jakiegoś nowego, nieznanego nam mordercy.

"On ma bogate fantazje. Fantazjuje na temat tego, co zrobił i co chce zrobić. Jego sny go pochłoną. Wkrótce prawdziwy świat nie wytrzyma porównania" – mówi Ed. "Jak mamy złapać fantazję, Ed?" – pyta Tench. "Jeśli jest choć trochę dobry, nie możecie" – odpowiada Kemper.

W zwiastunie pojawia się także nieznana kobieta, która odkrywa coś strasznego w domu – nie wiemy, kim ona jest ani kto to zrobił. Mamy również Charlesa Mansona (zagra go Damon Herriman, który w tej samej roli wystąpił u Quentina Tarantino w "Pewnego razu w Hollywood"), Syna Sama, BTK Killera oraz krótkie fragmenty scen rozgrywających się w Atlancie.

Mindhunter – kogo zobaczymy w 2. sezonie?

2. sezon serialu "Mindhunter" będzie dziać się w latach 80. i zabierze nas m.in. w podróż do Atlanty, gdzie pomiędzy 1979 i 1981 rokiem porwanych i zabitych zostało niemal 30 afroamerykańskich dzieciaków. Odpowiedzialny za to miał być Wayne Williams, którego skazano, ale za zabójstwo dwójki dorosłych ludzi.

Manson i Syn Sama także będą grać ważną rolę w 2. sezonie "Mindhunter". To właśnie ich zbrodnie zmieniły społeczną świadomość, jeśli chodzi o seryjnych morderców. Według Davida Finchera, twórcy serialu, w latach 70., po Mansonie, po Synu Sama, a także po Zodiaku było wrażenie, że Amerykanie nie do końca widzą w ogóle całą ideę. A potem miała miejsce zmiana.

– Pamiętam, jak to wyglądało z Synem Sama. Kiedy opuściłem rejon zatoki San Francisco w połowie lat 70. i nasi rodzice przenieśli się do Oregonu, wystarczyło pojechać 300 mil na północ i nikt nie rozmawiał o Zodiaku. To była ta ropiejąca rzecz, która nigdy nie została doprowadzona do jakiegokolwiek zamknięcia, ale nikt się tym nie przejmował [poza rejonem zatoki]. Potem przyszedł Syn Sama i okładki "Newsweeka" i "Time'a" – opowiada Fincher.

2. sezon serialu będzie liczyć 9 odcinków. Reżyserami są David Fincher, Andrew Dominik i Carl Franklin. Fincher przejął także obowiązki showrunnera serialu po Joe Penhallu.

Mindhunter sezon 2 – premiera 16 sierpnia

REKLAMA