Jak prezentuje się serialowe "Żmijowisko"? Canal+ wypuścił wideo z planu nowej produkcji kryminalnej

"Żmijowisko" (Fot. Canal+)

Polski serial kryminalny w jesiennej ramówce to już tradycja Canal+. W tym roku zobaczymy "Żmijowisko", adaptację książki Wojciecha Chmielarza, która powstała na Mazurach.

Zakończyły się zdjęcia do serialu "Żmijowisko", ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza pod takim samym tytułem. Ekipa pracowała od kwietnia – najpierw w Warszawie, a potem na Mazurach, gdzie w miejscowości Orżyny koło Mrągowa wybudowano agroturystyczne gospodarstwo, w którym rozgrywa się główna część akcji. Scenografowie stworzyli własną plażę, odrestaurowali starą zabudowę i zbudowali drewniane domki dla gości, które pełnią ważną rolę w serialu.

Żmijowisko – twórcy i aktorzy opowiadają o serialu

Zgodnie z oficjalnym opisem, serial opowie historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska Żmijowisko. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Dziewczyny nie udaje się odnaleźć.

Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa, zwłaszcza że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która prowadzi do tragedii.

A to wszystko z mazurską przyrodą w tle, którą zachwyca się Wojciech Chmielarz, autor powieści i współautor scenariuszowej adaptacji.

– Kiedy stanąłem po raz pierwszy zdałem sobie sprawę że dokładnie tak widziałem swoje Żmijowisko. Jest malowniczo, jest tajemniczo. Ta idylliczna okolica to świetne tło dla kryminału, bo zderzenie świata zbrodni i zła z tą sielskością jest fascynujące. Od razu budzą się ciekawe napięcia i historia właściwie tworzy się sama. To metafizyczne uczucie, kiedy patrzysz na to co napisałeś, widzisz to w rzeczywistym świecie – mówi pisarz.

Żmijowisko serial Canal+

Agnieszka Żulewska, serialowa Kamila – żona Arka, którego gra Paweł Domagała, i matka zaginionej dziewczyny – docenia z kolei walor wypoczynkowy pracy na mazurskim planie.

– Tu mamy dwa w jednym. To naprawdę rzadkość, żeby zobaczyć jak reżyser w czasie przerw łowi ryby na pomoście. My tu pracujemy, ale jednocześnie opalamy się, kąpiemy, spacerujemy i czytamy – opowiada aktorka.

Żmijowisko serial Canal+

Oprócz wymienionej dwójki w obsadzie serialu "Żmijowisko" znajdują się Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Małgorzata Klara, Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska i Hanna Koczewska.

Wszystkie odcinki serialu wyreżyserował Łukasz Palkowski ("Bogowie", 1. sezon "Belfra"). Scenariusz napisała Dana Łukasińska razem z Wojciechem Chmielarzem.

Żmijowisko – kiedy premiera serialu Canal+?

Canal+ na razie nie podaje daty premiery serialu "Żmijowisko", ale wszystko wskazuje na jesień 2019 roku. Przed premierą będziecie mogli liczyć na naszą relację z planu serialu – byliśmy w Mrągowie i opiszemy, co nas spotkało!

REKLAMA