8. sezon "Homeland" został przesunięty na 2020 rok. Gdzie Carrie Mathison pojedzie w swoją ostatnią misję?

"Homeland" (Fot. Showtime)

Telewizja Showtime raz jeszcze przesunęła datę premiery finałowego sezonu "Homeland". Z czego wynika opóźnienie i kiedy ponownie zobaczymy Carrie Mathison na naszych ekranach?

Finałowy sezon "Homeland" początkowo zapowiadano na lato 2019 roku, potem na jesień, a ostateczna data premiery, którą podał Showtime, to 9 lutego 2020 roku. To oznacza, że na powrót serialu będziemy czekać blisko dwa lata (sezon 7 zakończył się w kwietniu 2018 roku), czyli więcej niż w przypadku wcześniejszych sezonów.

Gary Levine ze stacji Showtime wyjaśnił krótko przyczyny opóźnienia:

– "Homeland" to ambitny serial – szczególnie w swoim finałowym sezonie. [Showrunner] Alex [Gansa] chce odejść dumnie, a to oznacza produkcję w różnych krajach jednocześnie i w miejscach, które mają problemy. To zajmuje czas. Nie było żadnych błędów. Cały proces przebiega stosunkowo płynnie. Ale to bardzo ambitny harmonogram produkcji i zajmuje więcej czasu, niż zakładaliśmy.

Homeland sezon 8 – Carrie powróci do Afganistanu

Zgodnie z oficjalnym opisem, w finałowym sezonie "Homeland" zobaczymy jak Carrie Mathison (Claire Danes) dochodzi do siebie po miesiącach spędzonych w brutalnym rosyjskim gułagu. Jej ciało się goi, gorzej z pamięcią – co stanowi problem dla Saula Berensona (Mandy Patinkin), obecnie doradcy prezydenta Warnera (Beau Bridges) ds. bezpieczeństwa.

Priorytetem dla administracji nowego prezydenta jest zakończenie "trwającej od zawsze" wojny w Afganistanie i to Saul ma negocjować pokój z talibami. W Kabulu jednak roi się od watażków i najemników, fanatyków i szpiegów – dlatego Saul potrzebuje Carrie; jej wiedzy, ale i relacji z nią. Choć lekarze to odradzają, Saul prosi Carrie, żeby weszła z nim do jaskini lwa – po raz ostatni.

Zdjęcia do 12-odcinkowego pożegnalnego sezonu "Homeland" powstają w Maroku, który udaje w serialu Afganistan. Jak pewnie pamiętacie, serial gościł w Afganistanie już wcześniej. Na początku 4. sezonu Carrie pełniła rolę szefowej placówki CIA w Kabulu. Wtedy zdjęcia powstawały w RPA.

Homeland sezon 8 kiedy premiera

Homeland sezon 8 – Hugh Dancy dołącza do obsady

W głównej obsadzie 8. sezonu "Homeland" znajdują się Maury Sterling, Linus Roache i Costa Ronin, a także Nimrat Kaur i Numan Acar, których oglądaliśmy w 4. sezonie. Do ekipy dołączy również Hugh Dancy (mąż Claire Danes), który wcieli się w waszyngtońskiego konsultanta i zarazem doradcę prezydenta USA w sprawach zagranicznych. I to takiego, który bardzo często nie zgadza się z Saulem.

Jak zapewnił w zeszłym roku David Nevins, szef telewizji Showtime, serial nie został skasowany. Decyzję o zakończeniu "Homeland" podjął Alex Gansa razem z Claire Danes.

– Alex i Claire zaczęli o tym rozmawiać pod koniec poprzedniego sezonu. Zapytałem wtedy: "Jesteście pewni? Zastanówmy się nad tym". Ale oboje byli zdecydowani i wydawało się, że to właściwy moment. Oni we dwójkę ostatecznie podjęli decyzję – powiedział Nevins.

Homeland sezon 8 – premiera w USA 9 lutego 2020

REKLAMA