10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Shameless" (Fot. Showtime)

Daty powrotów "Shameless", "Raya Donovana" i "Kidding". "The L Word: Generation Q" z premierą w grudniu. "Miasto na wzgórzu" z 2. sezonem. Obsada serialu "Halo". A oprócz tego "One Day at a Time", "Flack" i nie tylko.

1. Shameless, Ray Donovan i Kidding – daty premier

10. sezon "Shameless", już bez Fiony, wystartuje 3 listopada razem z 2. sezonem "Kidding", który będzie emitowany po dwa odcinki tygodniowo. "Ray Donovan" wróci 17 listopada z 7. sezonem.

2. Zwiastun 2. sezonu Kidding

Podczas panelu "Kidding" na TCA press tour Jim Carrey i twórca serialu Dave Holstein powiedzieli, że 2. sezon będzie trochę lżejszy i pokaże światełko w tunelu swoim bohaterom. Będzie więcej kukiełek, więcej piosenek (w tym występy Ariany Grande, która pojawia się w zwiastunie) i więcej nadziei. Możemy także spodziewać się powrotu Tary Lipinski.

3. The L Word: Generation Q z premierą w grudniu

8-odcinkowy sequel "The L Word" wystartuje na antenie Showtime 8 grudnia.

4. Work in Progress i Couples Therapy w Showtime

"Work in Progress" to serial komediowy Lilly Wachowski, Abby McEnany i Tima Masona. McEnany zagra 45-letnią lesbijkę z Chicago, której pech i zwątpienie w zaskakujący sposób doprowadzi do związku, który odmieni jej życie. W obsadzie są także Karin Anglin, Celeste Pechous, Julia Sweeney ("Saturday Night Live") i Theo Germaine ("The Politician"). Premiera serialu planowana jest na 8 grudnia.

Z kolei dokument o związkach "Couples Therapy" zadebiutuje 6 września.

5. Miasto na wzgórzu z 2. sezonem

Showtime zamówił 2. sezon "Miasta na wzgórzu" pomimo takiej sobie oglądalności. "Miasto na wzgórzu to ten typ uzależniającego, mięsistego i brudnego serialu, jaki kochamy w Showtime" – powiedział Gary Levine, jeden z szefów stacji.

6. Znamy obsadę serialu Halo

Showtime podał obsadę serialowej wersji "Halo", której premiery możemy spodziewać się na początku 2021 roku. I tak, Natascha McElhone ("Californication") zagra podwójną rolę – błyskotliwej dr Catherine Halsey, która stworzyła żołnierzy Spartan, i Cortany, najbardziej zaawansowanej sztucznej inteligencji w historii.

Bokeem Woodbine ("Fargo") wcieli się w Soren-066, skomplikowanego pod względem moralnym najemnika żyjącego na skraju ludzkiej cywilizacji, który wejdzie w konflikt z dawnymi szefami. Shabana Azmi ("24: India") zagra admirał Margaret Parangosk, szefową Biura Wywiadu Marynarki Wojennej. Bentley Kalu ("Avengers: Age of Ultron") i Kate Kennedy ("A Midsummer Night's Dream") zobaczymy w rolach świetnie wyszkolonych superżołnierzy, Natasha Culzac ("Cursed") zagra zabójczynię, a Pablo Schreiber ("American Gods") Master Chiefa Spartan John-117.

7. One Day at a Time z krótszymi odcinkami

Przenosiny "One Day at a Time" z Netfliksa do tradycyjnej telewizji oznaczają zmiany, w tym także dotyczące długości odcinków. Serial będzie musiał dostosować się do wymogów stacji Pop, która ma 21-minutowe odcinki.

8. The Chi pozbywa się Jasona Mitchella

Oskarżony o niewłaściwe zachowanie Jason Mitchell zniknie z "The Chi" w 3. sezonie. Jego postać, Brandon, ma zostać zabita.

9. Flack z zamówieniem na 2. sezon

"Flack", czyli serial, w którym Anna Paquin gra PR-ówkę z Londynu, wróci z 2. sezonem. Do obsady dołączą Sam Neill, który grał z Paquin w "Fortepianie" i Daniel Dae Kim ("Hawaii Five-0").

10. Jak stracić chłopaka w 10 dni jako serial

"How to Lose a Guy in 10 Days" to nowy projekt Quibi, platformy specjalizującej się w krótkich formach. Serial, który przedstawi nowe wersje dwójki bohaterów filmu – młodej felietonistki i speca od reklamy – i opowie o tym, jak trudno jest w dzisiejszych czasach utrzymać związek, pisze Gary Branum ("The Mindy Project").

REKLAMA