10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

"Dom z papieru" z rekordem oglądalności. Tom Hughes w obsadzie "Księgi czarownic". Kevin Spacey czyta poezję w Rzymie. Gal Gadot w serialu o Hedy Lamarr. A oprócz tego "Batwoman", "Bull" i nie tylko.

1. Dom z papieru z rekordem oglądalności

"Dom z papieru" pobił netfliksowy rekord oglądalności dla serialu nieanglojęzycznego. Według danych, które podał streamingowy gigant, sezon 3 był oglądany w ponad 34 mln gospodarstw domowych. 70% skończyło oglądać całość w ciągu tygodnia.

2. Tom Hughes w obsadzie Księgi czarownic

Tom Hughes ("Victoria") pojawi się w 2. sezonie "Księgi czarownic" w roli Christophera "Kita" Marlowe'a, rywala Szekspira, który napisał m.in. "Tragiczne dzieje doktora Fausta".

3. CBS o aferze z serialem Bull

Czemu "Bull" przetrwał, a Michael Weatherly nie stracił pracy mimo oskarżeń o molestowanie seksualne? Kelly Kahl z telewizji CBS ma odpowiedź: bo aktor przeprosił, a ludzie nie porzucili serialu. "To popularny serial. Michael jest kochany przez naszą publikę. Nawet po tym jak pojawiły się oskarżenia, ludzie dalej oglądali" – wyjaśnił Kahl.

4. Loretta Devine w 6. sezonie Black-ish

Kiedy "Black-ish" wróci z 6. sezonem, dziadek (Laurence Fishburne) przedstawi wszystkim swoją nową narzeczoną, a zagra ją laureatka Emmy Loretta Devine.

5. Kevin Spacey czyta poezję w Rzymie

Kevin Spacey pojawił się publicznie po raz pierwszy od czasu oskarżeń o molestowanie seksualne. Wystąpił w muzeum w Rzymie, gdzie przeczytał wiersz "Bokser" Gabriele Tintiego o pięściarzu wygnanym przez społeczeństwo.

6. Jason Clarke w nowym serialu HBO

Jason Clarke ("First Man") zagra trenera/menedżera Jerry'ego Westa w serialu "Showtime" opowiadającym o Los Angeles Lakers.

7. Kali Hawk w serialu Schooled

Kali Hawk ("New Girl") dołączyła do obsady "Schooled" jako nowa nauczycielka.

8. Daveed Diggs w nowym serialu Showtime

Telewizja Showtime tworzy serial "The Good Lord Bird" oparty na książce Jamesa McBride'a o wydarzeniach poprzedzających wojnę secesyjną. Daveed Diggs ("Black-ish") zagra Fredericka Douglassa, niewolnika, który staje się znanym abolicjonistą. Do obsady serialu dołączył także Wyatt Russell ("Lodge 49").

9. Batwoman w nowym teaserze

Nowy serial superbohaterski CW startuje w USA 6 października.

10. Gal Gadot w serialu o Hedy Lamarr

Gal Gadot zagra główną rolę w limitowanym serialu telewizji Showtime o Hedy Lamarr, amerykańskiej aktorce i wynalazczyni żydowskiego pochodzenia. Serial pisze Sarah Treem ("The Affair").

REKLAMA