Po dwóch sezonach żegnamy "The OA". To już piętnasty serial Netfliksa, który został zakończony w tym roku

"The OA" (Fot. Netflix)

Wystarczy na chwilę się odwrócić, a Netflix kasuje kolejny serial. Tym razem padło na "The OA", któremu streamingowy gigant podziękował po 16 odcinkach. Dlaczego nie będzie 3. sezonu?

Niecały miesiąc temu polecaliśmy "The OA" jako jeden z seriali, które warto nadrobić tego lata. Zdania oczywiście nie zmieniamy, ale wiedzcie, że ta historia kończy się po zaledwie 16 odcinkach, choć była rozplanowana na więcej.

The OA skasowane – nie będzie 3. sezonu

2. sezon serialu, który stworzyli Brit Marling i reżyser Zal Batmanglij, został wypuszczony w marcu. Od tej pory nie było słychać nic o kontynuacji bądź jej braku – aż do dzisiaj. Netflix poinformował, że 3. sezonu "The OA" nie będzie.

– Jesteśmy niesamowicie dumni z 16 hipnotyzujących rozdziałów "The OA" oraz wdzięczni Brit i Zalowi za to, że podzielili się swoją zuchwałą wizją i zrealizowali ją z niesamowitym kunsztem. Nie możemy się doczekać ponownej współpracy z nimi w przyszłości, w tym, a może też w wielu innych wymiarach – brzmi oświadczenie Cindy Holland, wiceszefowej Netfliksa ds. treści oryginalnych.

"The OA" to zaskakująca pod względem formy i treści historia Prairie Johnson (Brit Marling), zaginionej przed laty młodej kobiety, która powraca do domu w zagadkowych okolicznościach. Gdzie była? Co się z nią działo? Dlaczego opowiada swoją historię tylko grupie miejscowych dzieciaków i ich nauczycielce? Dwa sezony odpowiadają na wiele pytań, ale nie na wszystkie. I tak będzie musiało już zostać.

The OA sezon 3 skasowane

Dlaczego Netflix kasuje tyle seriali?

Produkcja stworzona przez Marling i Batmanglij dołącza do listy 14 seriali, które Netflix zakończył w 2019 roku. Ogromna większość z nich to seriale skasowane, najczęściej zanim zdążyły dotrzeć do satysfakcjonującej konkluzji.

Serwis Deadline przy okazji skasowania "The OA" zauważa, że ok. 80% seriali Netfliksa dostaje zamówienie na 2. sezon. Schody zaczynają się przy 3. sezonie, kiedy rosną koszty produkcji i szefowie platformy muszą zdecydować, czy opłaca się w nią dalej inwestować. W wielu przypadkach okazuje się, że oglądalność jest niewystarczająca, by usprawiedliwić kontynuację. Dlatego większość seriali Netfliksa kończy się po dwóch, trzech sezonach.

Dwa sezony The OA są dostępne na Netfliksie

REKLAMA