"Mindhunter" powraca. Zwiastun 2. sezonu zapowiada morderstwa dzieci w Atlancie i bardzo małego Mansona

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

Bardzo mroczna sprawa morderstw dzieci, nowy szef Wydziału Behawiorystyki i Ed Kemper, zapowiadający wejście Charlesa Mansona. Tak prezentuje się "Mindhunter" w zwiastunie 2. sezonu.

"Jeszcze jedno. Manson jest niski. Bardzo niski. Starajcie się nie gapić" – mówi Ed Kemper (Cameron Britton) do agentów FBI Holdena Forda (Jonathan Groff) i Billa Tencha (Holt McCallany), którzy przygotowują się do jednego z najważniejszych spotkań swojego życia.

Mindhunter sezon 2 – Atlanta w zwiastunie serialu

Wiadomo już, że Charles Manson pojawi się w 2. sezonie serialu "Mindhunter", a zagra go Damon Herriman, który w tej samej roli wystąpił u Quentina Tarantino w "Pewnego razu w Hollywood". Inni mordercy, których zobaczymy w nowych odcinkach, to Syna Sama i BTK Killer. A to zaledwie początek atrakcji.

Nowy zwiastun 2. sezonu skupia się na wydarzeniach w Atlancie w latach 1979-1981. W tym czasie w mieście porwanych i zabitych zostało co najmniej 29 afroamerykańskich dzieciaków. Odpowiedzialny za to miał być Wayne Bertram Williams, którego skazano, ale za zabójstwo dwójki dorosłych ludzi.

Jak będzie wyglądało zderzenie Forda z południową rzeczywistością? Zwiastun pokazuje, że nie najlepiej – miejscowi są przekonani, że to sprawka Ku Klux Klanu, a młody agent widzi sprawy inaczej. Wszystko dlatego, że z jego wiedzy wynika, iż seryjni mordercy rzadko przekraczają bariery rasowe.

2. sezon "Mindhunter" będzie liczyć 9 odcinków. Reżyserami są David Fincher, Andrew Dominik i Carl Franklin. Fincher przejął także obowiązki showrunnera serialu po Joe Penhallu.

Mindhunter – sezon 2 od 16 sierpnia na Netfliksie

REKLAMA