3. sezon "American Crime Story" o aferze z Billem Clintonem i Monicą Lewinsky. Kto zagra główne role?

"American Crime Story" (Fot. FX)

0

"American Crime Story" powróci z 3. sezonem, ale nie o Katrinie. W zamian postawiono na prezydencki skandal z Monicą Lewinsky. Oto co wiemy na temat "Impeachment: American Crime Story".

Telewizja FX ogłosiła, że powstanie 3. sezon "American Crime Story". Temat huraganu Katrina, do którego twórcy serialu próbowali podchodzić dwa razy, został porzucony. W zamian zobaczymy najgłośniejszą prezydencką aferę z lat 90.

American Crime Story – sezon 3 o Monice Lewinsky

3. sezon "American Crime Story", zatytułowany "Impeachment" opowie o skandalu z Monicą Lewinsky i Billem Clintonem w rolach głównych. W obsadzie znajduje się Beanie Feldstein ("Booksmart") jako Monica Lewinsky, Sarah Paulson jako Linda Tripp, niesławna powiernica Lewinsky, a także Annaleigh Ashford ("Masters of Sex") w roli Pauli Jones, pracownicy administracji stanu Arkansas, która w maju 1994 roku pozwała prezydenta Billa Clintona za molestowanie seksualne.

– "American Crime Story" od FX stało się kulturowym kamieniem milowym, dostarczając większego kontekstu do historii, które zasługują na lepsze zrozumienie, jak proces i saga O.J.-a Simpsona oraz tragiczna seria zbrodni Andrew Cunanana, która zakończyła się zabójstwem Gianniego Versacego. Ta franczyza bada na nowo niektóre z najbardziej skomplikowanych, polaryzujących historii ostatnich czasów w sposób, który jest trafny, zniuansowany i interesujący.

"Impeachment: American Crime Story" także zbada przeoczone wymiary kobiet, które wplątały się w skandal i polityczną wojnę, rzutującą na prezydenturze Clintona – powiedział John Landgraf, szef telewizji FX.

Beanie Feldstein Monica Lewinsky American Crime Story

Beanie Feldstein w "Booksmart"

American Crime Story sezon 3 – kiedy premiera?

Produkcja nowych odcinków rozpocznie się w lutym i co ciekawe, podano już datę premiery – 27 września 2020. Scenariusz "Impeachment: American Crime Story" pisze Sarah Burgess na podstawie książki "A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President" Jeffreya Toobina. W gronie producentów znajduje się także Monica Lewinsky.

Landgraf potwierdził już zimą, że "American Crime Story" ostatecznie zrezygnowało z zagłębiania się w historię huraganu Katrina. Sprawa skandalu z Billem Clintonem była rozważana jako materiał na 4. sezon, ale Ryan Murphy nie chciał go tworzyć bez Moniki Lewinsky.

"Jeśli będziesz to ze mną produkować, chętnie to zrobię. To ty powinnaś dostać całe te pieniądze" – miał powiedzieć producent bohaterce prezydenckiego skandalu.

Dwa sezony American Crime Story są na Netfliksie