10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Twórcy "Gry o tron" przechodzą do Netfliksa. Nowy "Kevin sam w domu" w Disney+. Netflix zamawia "Tiny Pretty Things". Zwiastuny "Graczy" i "Mr Inbetween". A oprócz tego "FBI", "On My Block" i nie tylko.

1. Twórcy Gry o tron przechodzą do Netfliksa

David Benioff i D.B. Weiss podpisali umowę na wyłączność z Netfliksem. Dokładnej kwoty, na jaką opiewa umowa, nikt nie chce potwierdzić. Ale Deadline nieoficjalnie donosi, że jest ona 9-cyfrowa, podobnie jak ta na umowach Shondy Rhimes czy Ryana Murphy'ego.

– Cieszymy się, że możemy powitać w Netfliksie mistrzów opowiadania historii, Davida Benioffa i Dana Weissa. Oni są kreatywną siłą i zachwycają publiczność z całego świata swoimi pełnymi rozmachu opowieściami. Nie możemy się już doczekać, żeby zobaczyć, co ich wyobraźnia przyniesie naszym członkom – powiedział Ted Sarandos, szef Netfliksa ds. treści.

2. Julio Macias z awansem w On My Block

Julio Macias, czyli serialowy Oscar "Spooky" Diaz, będzie w stałej obsadzie 3. sezonu "On My Block".

3. Nowy Kevin sam w domu w Disney+

Disney+ planuje rebooty kultowych filmów, takich jak "Kevin sam w domu", "Noc w muzeum", "Dziennik cwaniaczka" czy "Fałszywa dwunastka". Bob Iger z Disneya powiedział, że platforma chce stworzyć nowe wersje dla "nowego pokolenia".

4. Jussie Smollett nie wróci do Imperium

Telewizja FOX potwierdziła, że Jussie Smollett nie pojawi się w finałowym sezonie "Imperium".

5. Zwiastun 2. sezonu Mr Inbetween

Serial telewizji FX powraca 12 września z 2. sezonem.

6. Netflix zamawia Tiny Pretty Things

Netflix zamówił 10-odcinkowy sezon serialu "Tiny Pretty Things", opartego na książce Sony Charaipotry i Dhonielle Clayton. Bohaterowie to młodzież elitarnej szkoły baletowej. Lauren Holly ("Designated Survivor") zagra dyrektorkę szkoły. Scenariusz pisze Michael MacLennan ("Bomb Girls", "The Bletchley Circle: San Francisco").

7. Ile potrwa It's Always Sunny in Philadelphia?

"It's Always Sunny in Philadelphia" może dostać zamówienie na 15. i 16. sezon, jeśli tylko twórcy będą chcieli. Szef telewizji FX powiedział, że to tylko od nich zależy, bo stacja jest zainteresowana kontynuowaniem serialu.

8. Pełny zwiastun 5. sezonu Graczy

Serial wraca 26 sierpnia z nowymi odcinkami na HBO.

9. John Boyd w serialu FBI

John Boyd ("Kości") zagra nowego agenta w serialu "FBI". Rola na początku będzie powracająca, ale z opcją dołączenia do stałej obsady.

10. Czy 24 godziny mogą jeszcze wrócić?

Telewizja FOX na razie nie planuje żadnego konkretnego spin-offu "24 godzin", ale jest otwarta na pomysły. Jak powiedział Michael Thorn z FOX-a, wciąż trwają dyskusje na temat "innych wcieleń" serialu, więc jest szansa, że pojawi się dobry pomysł.

REKLAMA