"The Politician", czyli Ryan Murphy wraca do szkoły. Gwyneth Paltrow, Ben Platt i Jessica Lange na zdjęciach

"The Politician" (Fot. Netflix)

Tej jesieni zadebiutuje "The Politician", pierwszy netfliksowy serial Ryana Murphy'ego, który będzie o polityce, ale nie do końca. To czarna komedia osadzona w realiach szkoły średniej.

Ryan Murphy idzie do polityki, ale zaczyna od samego początku, czyli szkoły średniej. W jego pierwszym netfliksowym serialu, "The Politician", zobaczymy walkę o bardzo ważny fotel przewodniczącego szkoły.

The Politician – Ryan Murphy o szkolnej polityce

Payton Hobart (Ben Platt), bogaty licealista z Santa Barbara w Kalifornii, wiedział, że chce być prezydentem USA, odkąd skończył siedem lat. Ale najpierw musi sobie poradzić w najbardziej niebezpiecznym politycznym środowisku ze wszystkich: Liceum Saint Sebastian.

The Politician serial

Aby zostać wybranym na przewodniczącego szkoły, zapewnić sobie miejsce na Harvardzie i pozostać na swojej ścieżce do sukcesu, Payton będzie musiał przechytrzyć bezlitosnych przeciwników ze szkolnej ławki, nie poświęcając swoich wartości moralnych i umiejętnie budowanego wizerunku. "The Politician" ma być satyryczną opowieścią, pokazującą, czego potrzeba, żeby stworzyć polityka.

Grający główną rolę Ben Platt wygląda jak kolejny strzał Murphy'ego w dziesiątkę. 25-letni aktor, znany m.in. z serii "Pitch Perfect" i broadwayowskiego "Dear Evan Hansen", ma już na swoim koncie nagrody Tony, Grammy i Emmy. Oprócz niego w obsadzie znajdują się dwie znane aktorki, które już występowały u Murphy'ego: Gwyneth Paltrow (grała w "Glee", a także jest żoną Brada Falchuka, bliskiego współpracownika Murphy'ego) i Jessica Lange ("American Horror Story", "Feud").

The Politician Jessica Lange

W obsadzie znajdują się także Dylan McDermott ("American Horror Story"), January Jones ("Mad Men"), Zoey Deutch ("Set It Up"), Lucy Boynton ("Bohemian Rhapsody"), Laura Dreyfuss ("Glee"), Theo Germaine ("Dexter"), Julia Schlaepfer ("Instinct") i David Corenswet ("House of Cards").

1. sezon "The Politician" będzie liczyć osiem odcinków. Serial ma być antologią, co sezon prezentującą inną historię z polityką w roli głównej. W produkcji są także dwa kolejne netfliksowe seriale Murphy'ego – "Ratched" o pamiętnej pielęgniarce z "Lotu nad kukułczym gniazdem" i "Hollywood" opowiadające o złotej erze Fabryki Snów.

Premiera The Politician 27 września na Netfliksie

The Politician serial

The Politician serial

The Politician serial

The Politician serial

The Politician serial

The Politician serial

The Politician serial

REKLAMA