Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2019 roku

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Euforia (awans z 10. miejsca)

Euforia czy Rue nie żyje

"Euforia" (Fot. HBO)

"Euforię" w 1. sezonie raz lubiliśmy mniej, raz bardziej, ale szybko przestaliśmy ją oceniać przez pryzmat 30 penisów w męskiej szatni. Bo zwyczajnie na to nie zasługuje, nawet jeśli twórca serialu, Sam Levinson, podkreślał w wywiadach, jak bardzo jego serial łamie tabu, opowiadając mocne historie zainspirowane jego latami nastoletnimi.

Lipcowe odcinki przyniosły m.in. wieczór w wesołym miasteczku z piekła rodem (z przepięknymi zdjęciami, spotkaniem Jules z "Tylerem" i pocałunkiem z przyjaciółką), Rue wcielającą się w detektywkę, a także depresyjny epizod głównej bohaterki, zakończony kolejną wizytą w szpitalu. Cassie i Kat coraz bardziej gubiły się w związkach z facetami i poszukiwaniach seksualnych, Nate wyrósł na głównego kryminalistę, a Maddy... no cóż, dowiedzieliśmy się, dlaczego Maddy jest, jaka jest.

Młodzieżowe lęki i niepokoje to w "Euforii" z jednej strony prawdziwe emocjonalne tornado, a z drugiej okazja do artystycznych popisów, czasem filmowych, czasem teledyskowych. To zdecydowanie serial inny niż wszystkie i nawet jeśli nie wszystko w nim nas zachwyca w tym samym stopniu, uważaliśmy i uważamy go za jedną z najlepszych nowości tego lata. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10