"BH90210" a prawdziwe życie aktorów z serialu. Czemu nie zobaczymy Megan Fox? Co tu jest fikcją, a co nie?

"BH90210" (Fot. FOX)

0

Dzięki "BH90210" możemy nie tylko zobaczyć ponownie gwiazdy "Beverly Hills, 90210", ale też dowiedzieć się, co robią w życiu. Tak jakby – bo fakty zostały w serialu przemieszane z fikcją.

"Beverly Hills, 90210" wróciło, ale nie do końca. Z nowego serialu zatytułowanego "BH90210" nie dowiecie się, co słychać o Brandona, Brendy i Kelly, poznacie za to prywatne życie grających ich aktorów. Tak jakby, bo oglądamy przerysowane wersje odtwórców kultowych ról, przeżywające często absurdalne przygody.

BH90210 – czy to prawdziwe życie aktorów?

A jak to wygląda naprawdę? Tori Spelling jest żoną Deana McDermotta, z którym rzeczywiście ma mnóstwo dzieci (dokładnie piątkę) i z którym robiła reality shows. W "BH90210" jej mąż ma zmienione imię (Nate), gra go Ivan Sergei, a dzieciaków zrobiło się równe pół tuzina. Do tego dopisano historię z rzekomymi problemami finansowymi córki Aarona Spellinga, producenta "Beverly Hills, 90210".

Brian Austin Green jest mężem bardzo sławnej żony – Megan Fox. W serialu zamieniono ją w gwiazdę popu, w którą wciela się znana z "Power" La La Anthony. Dziewczyna Iana Zieringa, Erin, rzeczywiście jest blogerką lifestylową. W serialu ta postać ma na imię Stacey i bardzo by chciała zostać jedną z "Real Housewives". Gra ją Jenna Rosenow.

Jason Priestley w serialu jest reżyserem, totalnym palantem i nie ma dzieci z żoną, Camille (Vanessa Lachey). Jego prawdziwa żona to Naomi, są razem od 14 lat i mają dwójkę dzieci. Jennie Garth zarówno na ekranie, jak i poza nim przeszła trzy rozwody, ale w prawdziwym życiu udało jej się naprawić małżeństwo numer 3.

Shannen Doherty BH90210

Shannen Doherty w "BH90210" nie ma partnera, podczas gdy w prawdziwym od ośmiu lat jest żoną fotografa Kurta Iswarienko.

– Mój mąż ceni prywatność, ma własną karierę i był dość stanowczy, jeśli chodzi o to, żeby nie być częścią serialu, co ja całkowicie szanuję – powiedziała Doherty podczas TCA press tour.

Czemu w BH90210 nie zobaczymy Megan Fox?

Pozostali mężowie i żony są fikcyjni i mają zmienione nazwiska, bo aktorzy chcieli chronić prywatność swoich prawdziwych partnerów życiowych.

– Ci z nas, którzy mają małżonków, zdecydowali, że użyjemy do tego kompletnie fikcyjnych postaci, aby chronić nasze rodziny. Mogę mówić za Tori i siebie, nasi mężowie bardzo nas wspierali podczas tej dwuletniej podróży, a nasze rodziny poświęciły na to dużo czasu. Wszyscy są bardzo zadowoleni z gotowego produktu – mówiła Jennie Garth.

BH90210 serial powrót

Czemu w takim razie wiele szczegółów zgadza się z tym, co znamy z plotkarskich magazynów?

– O to właśnie chodziło, żeby wziąć to, jak ludzie nas widzą, przekręcić to, i odzyskać władzę, tak żebyśmy to my byli tymi, którzy żartują – powiedziała Garth.

Gabrielle Carteris w prawdziwym życiu jest od 27 lat żoną finansisty Charlesa Isaacsa. Jako szefowa SAG-AFTRA walczyła z dyskryminacją aktorów LGBTQ, jednak jej wątek z "BH90210", w którym całuje się z fanką w Las Vegas, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

– Zastanawialiśmy się nad tym długo ze scenarzystami, potem pogadaliśmy o tym z Gabi i jej się spodobało. Więc ruszyliśmy z tym pełną parą – wyjaśniła Jennie Garth.

Co dalej w "BH90210"? Przede wszystkim rozwinięty zostanie wątek "rebootu w reboocie", czyli tworzenia kontynuacji "Beverly Hills, 90210" przez aktorów i prób jej sprzedania. W 2. odcinku pojawi się Christine Elise, która w oryginale grała Emily Valentine, a także była scenarzystką serialu. Teraz prawdopodobnie powróci jako showrunnerka "serialu w serialu", czyli szefowa całego (fikcyjnego) przedsięwzięcia.