7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Homeland" (Fot. Showtime)

Piper Perabo w spin-offie "Penny Dreadful". Nowe twarze w 8. sezonie "Homeland". Noah Hawley już pisze serialową "Kocią kołyskę". A oprócz tego "Bosch", "The Wheel of Time" i nie tylko.

1. Piper Perabo w spin-offie Penny Dreadful

Piper Perabo ("Covert Affairs") dostała rolę powracającą w "Penny Dreadful: City of Angels". Zagra Lindę Craft, żonę doktora Petera Crafta (Rory Kinnear), szefa izolacjonistycznej organizacji German-American Bund, a także matkę Trevora (Hudson West) i Toma (Julian Hilliard). Linda jest rozczarowana poczynaniami męża i znudzona życiem na przedmieściu.

2. Nowe twarze w finałowym sezonie Homeland

Cliff Chamberlain ("State of Affairs") dostał zagra szefa placówki CIA w Kabulu w 8. sezonie "Homeland". Do obsady dołączyła także Hilary Jardine ("Van Helsing"), którą zobaczymy w roli byłej pracownicy Departamentu Stanu, obecnie konsultantki globalnej sieci aktywów.

3. Noah Hawley już pisze Kocią kołyskę

W związku z finałem "Legionu" Noah Hawley udzielił obszernego wywiadu serwisowi Deadline. Dowiadujemy się z niego, że "Kocia kołyska" jest następna w kolejce po 4. sezonie "Fargo", który będzie kręcony jesienią i zimą. Scenariusz 1. odcinka serialowej adaptacji książki Kurta Vonneguta już jest gotowy, zdjęcia prawdopodobnie w przyszłym roku. Oprócz tego Hawley zdradził, że film "Doctor Doom" też ma napisany scenariusz, ale cały projekt utknął w martwym punkcie.

4. Zwiastun 2. sezonu Star Wars Resistance

"Star Wars Resistance" wróci 6 października z drugim i zarazem finałowym sezonem.

5. Julie Ann Emery w serialu Bosch

Julie Ann Emery ("Better Call Saul") pojawi się w 6. sezonie "Boscha" w roli agentki FBI.

6. Jennifer Esposito w serialu Awkwafina

Jennifer Esposito (ostatnio "The Boys") zagra rolę powracającą w serialu komediowym "Awkwafina", opowiadającym fikcyjne przygody Awkwafiny. Aktorka zagra Brendę, nauczycielkę sztuki, która spodoba się ojcu tytułowej bohaterki (BD Wong).

7. Obsada serialu fantasy The Wheel of Time

Amazon tworzy serialową adaptację "The Wheel of Time" z Rosamund Pike w roli głównej. Do obsady dołączyli Madeline Madden w roli Egwene Al'Vere, Marcus Rutherford jako Perrin Aybara, Barney Harris jako Mat Cauthon, Zoe Robinsjako Nynaeve i Josha Stradowski jako Rand Al’Thor.

REKLAMA