8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"BH90210" (Fot. Netflix)

0

Tori Spelling ma już pomysł na 2. sezon "BH90210". "Ray Donovan" w zwiastunie 7. sezonu. Ewan McGregor ponownie jako Obi-Wan Kenobi. A oprócz tego "Love, Simon", "Szaleję za sobą" i kobiety Mansona.

1. BH90210 – jest pomysł na 2. sezon serialu

Tori Spelling i Jennie Garth już zastanawiają się nad potencjalną kontynuacją "BH90210". W rozmowie z E! News aktorki powiedziały, że skoro fabuła 1. sezonu to przygotowania dawnej obsady do stworzenia rebootu "Beverly Hills, 90210", w 2. sezonie zobaczylibyśmy ten reboot. To byłby "serial w serialu" – wyjaśniła Spelling.

2. Ray Donovan – zwiastun 7. sezonu

17 listopada wraca z 7. sezonem "Ray Donovan", a pierwszy teaser już jest.

3. Ewan McGregor ponownie jako Obi-Wan Kenobi?

Obi-Wan Kenobi doczeka się własnego serialu na Disney+. Ewan McGregor negocjuje kontrakt i jest szansa, że ponownie wcieli się w kultową postać ze świata "Gwiezdnych wojen".

4. Szaleję za tobą – oto córka Paula i Jamie

Abby Quinn ("Black Mirror: Arkangel") zagra Mabel, dorosłą córkę Paula i Jamie Buchmanów (Paul Reiser i Helen Hunt) w nowej serii sitcomu "Szaleję za tobą".

5. Ronda Rousey w 3. sezonie 9-1-1

Wrestlerka Ronda Rousey dołączy do ekipy strażaków w "9-1-1". Jej rola będzie powracająca.

6. Michael Cimino w serialu Love, Simon

Michael Cimino zagra główną rolę w serialowej wersji "Love, Simon", którą tworzy Disney+. Poza tym ogłoszono, że Nick Robinson, który grał tytułową postać w filmie z 2018 roku, powróci jako narrator.

7. Mniej Gwiezdnych wojen od twórców Gry o tron?

The Hollywood Reporter pyta, czy współpraca z Davidem Benioffem i D.B. Weissem to dobry pomysł ze strony Netfliksa. Streamingowy gigant prawdopodobnie oczekuje od nich drugiej "Gry o tron", co może okazać się niemożliwe do osiągnięcia. THR sugeruje także, że showrunnerzy GoT stworzą nie całą nową trylogię z serii "Gwiezdnych wojen", a tylko jeden film, i że ich rola ograniczy się do napisania scenariusza. Informacja nie jest w tym momencie oficjalna.

8. Ludzkie potwory – książka o kobietach Mansona

Od dziś na Netfliksie dostępny jest 2. sezon serialu "Mindhunter", w którym pojawi się Charles Manson. Jeśli interesuje was ta tematyka, polecamy także książkę "Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła" autorstwa Nikki Meredith.

Nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku członkowie "rodziny" Charlesa Mansona na jego rozkaz dokonali przerażającej zbrodni: zamordowali będącą w zaawansowanej ciąży żonę Romana Polańskiego Sharon Tate i kilkoro jej gości. Wśród oprawców były Leslie Van Houten i Patricia Krenwinkel. Podczas procesu prokurator nazwał je "ludzkimi potworami", ale ci, którzy znali je wcześniej, nie mogli uwierzyć, by były zdolne do tak brutalnych czynów.

Dziennikarka Nikki Meredith przez dwadzieścia lat odwiedzała "kobiety Mansona" w więzieniu, próbując zrozumieć, co zmieniło normalne na pozór dziewczyny w morderczynie i jak można żyć dalej po popełnieniu tak potwornej zbrodni. Jej książka to mroczna podróż w samo serce zła.

Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła