Kto zostanie czarnym charakterem w 4. sezonie "Stranger Things"? Fani mają już swoje podejrzenia

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Kto w 4. sezonie "Stranger Things" przejdzie na ciemną stronę mocy? Na Reddicie już mają podejrzanego! Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą teorią fanowską. Spoilery z 3. serii.

Po 3. sezonie "Stranger Things" najważniejsze było pytanie, czy Hopper żyje i czy to on jest amerykańskim więźniem ze sceny po napisach. To jego dalszy los w tym momencie najbardziej zastanawia fanów serialu. A co z innymi głównymi postaciami, na przykład Jedenastką, która oprócz rodzica straciła swoje moce?

Stranger Things sezon 4 – Jedenastka przejdzie na stronę zła?

Być może bracia Dufferowie mają na 4. sezon "Stranger Things" bardziej skomplikowany plan, niż nam się wydaje. Fanowska teoria na Reddicie sugeruje, że przybrana córka Hoppera może być szykowana na czarny charakter w nowych odcinkach serialu. Uzasadnienie jest bardzo proste.

Jak zauważa użytkownik o ksywce weekmonkey666, Łupieżca Umysłów ugryzł Jedenastkę i że jego część utknęła w jej nodze. Co prawda dziewczyna resztką sił się obroniła, ale być może nie do końca? Może potwór w niej zamieszkał i wkrótce da o sobie znać? Pamiętajmy, że w podobny sposób zainfekował Willa i Billy'ego.

Stranger Things sezon 4

4. sezon Stranger Things ma być zupełnie inny

Teoretycznie wydaje się to możliwe, a jak będzie w praktyce? Bracia Dufferowie po 3. sezonie obiecali, że kolejny będzie znacząco różnić się od dotychczasowych.

– Wielu rzeczy nie wiemy, ale mamy ogólny zarys. Pod koniec 2. sezonu wiedzieliśmy o Billym i wiedzieliśmy, że wejdą Rosjanie. Nie wiedzieliśmy o centrum handlowym i innych rzeczach, ale mieliśmy właśnie ogólny zarys. W tym samym miejscu jesteśmy teraz, jeśli chodzi o 4. sezon. Mamy ogólny zarys – powiedział Ross Duffer w rozmowie z EW.

Jak dodał, nowy sezon będzie "zupełnie inny" od poprzednika, jeśli chodzi o klimat. A jego brat uzupełnił, że "Stranger Things" chce wyjść poza Hawkins.

– Myślę, że najważniejsza rzecz jest taka, że trochę się otworzymy, niekoniecznie jeśli chodzi o skalę czy efekty specjalne, bardziej jeśli chodzi o pozwolenie na wątki dziejące się poza Hawkins – powiedział Matt Duffer.

Czy Jedenastka w roli czarnego charakteru i zarazem kolejnej ofiary potwora to rzeczywiście byłoby coś nowego? Dla nas to brzmi jak sprzedawanie tej samej historii po raz kolejny, ale być może okoliczności (jak nowe miejsce zamieszkania jej i Byersów) będą w stanie bardzo dużo zmienić.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie